Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V biosu se vůbec nenabídne pohled na připojené disky - je jedno zda IDE, nebo SATA

Od včerejška mě PC nejde spustit. Počítač najede na úvodni obrazovku win7 a zkolabuje - objeví se hláška zda chci systém opravit. Udělal jsem to, ale nepomohlo to. Chtěl jsem se podívat do biosu zda jsou v pořádku připojené disky a nezobrazí se položky pro disk (např. primary master, primary slave ...). Odpojil jsem oba disky a mechaniku DVD a pořád není vidět položky disku.
Nevíte někdo co je s PC a jak to opravit?

nezobrazí se položky pro disk (např. primary master, primary slave ...). Odpojil jsem oba disky a mechaniku DVD a pořád není vidět položky disku.

odnes to do servisu, ked nedokazes pouzivat ani elementarnu logiku.....

ale mozes este skontrolovat kable a testnut disky v inom pc

Ale ked je jeden disk vadny a je ako master na PATA kabli s druhym, tak neuvidis ani ten druhy.
Ked su to SATA disky tak som pisal zmen SATA mode v BIOSe na IDE, ked nechapes co to je AHCI OPROM. (P.S. a skontroluj aj dalsie nastavenia ohladom SATA. Iste vies naco je knoflikbaterka a aj co sa stane ked sa vybije)