Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s RAMkama

Zdrawim
mam takovej problem, koupil sem si novy RAMky a asi se mi nejak hadaj s tema starejma, newite nekdo jak takovej problem vyresit, pac ten programek od Mrkwosoftu na testowani pameti nejag nejede? Mam starsi stroj, CPU AMD Athlon XP2000+, desku ASUS A7V266-C, dal ty pameti jsou ADATA 512MB a TRANSCENDENT, taky 512, mam OS WinXP Profi,budu vdecnej za kazdou radu.

Predem dik Jarin (peace)

No prisel sem na to tak, ze mi pocitac, pokud provadi vic operaci najednou spadne, nebo treba uz pri logovani do windows, proste to hodi restart, predtim nez sem je koupil (ty RAMy) mi to nedelalo a ten program sem stahnul primo z netu Microsoftu, proste mi system hodil spravu o chybach a dal odkaz na nejakej testovaci program na ramky co se pousti pri bootowani systemu z diskety tag newim

Zdravím všechny,
mám podobný problém s tím rozdílem, že moje 2 512MB moduly běžely hodně dlouho spolu na mém pc bez problémů, ale po výměně disku za nový a reinstalaci Win XP to začalo padat - už při instalaci XP a pomalu to nešlo ani nainstalovat, ani spustit do Win. Problém odpadá, jakmile vyjmu jeden jakýkoliv modul. Zkoušel jsem to testovat programem Gold Memory a samostatně to nic nedělá, jakmile jsou tam spolu, je to samá červená chyba. Rád bych vám řekl typ, ale dost dobře nevím, jak to zjistit. Na jednom z těch modulů je samolepka a na ní toto: Veritech CE, GVP512FLTXX5B, VT400-590134.
Budu vděčný za jakoukoliv pomoc.

Luboš

Pokud paměti jely celou dobu OK, tak pochybuji, že výměna HDD způsobila problém.
Zasunuté RAM asi máš dobře, když jsi je různě vytahoval, zkus je ještě všelijak
prohazovat ve slotech, někdy to zabere. Důležité je, abys neměl nic v kompu
přetaktovaného. Neresetoval jsi třeba CMOS a nezapomněl správně nastavit paměti?
Zkus zvýšit v BIOSu hodnotu CL, případně pustit do pamětí třeba 5 setin více napětí.
Můžeš je spolu vyzkoušet u kamaráda? Jako poslední možnost lze zkusit nový BIOS.

No tak škatulata hejbejte se jsem s nima ve slotech zkoušel:-D, ale máš pravdu, že resetovat CMOS jsem jako nouzové řešení zkoušel. Bylo to ale až po tom, co to přestalo jít a i původně tam byl BIOS s tím automatickým nastavením nebo aspoň si to myslím. Přetaktovaná byla grafika, to to mohlo způsobit? Jinak je vše v normálním stavu. S tím kamarádem to vidím bledě. Teď budu muset odjet do školy. Až přijedu, tak je tam dám obě a co bych měl tedy konkrétně prvně zkusit? V tom BIOSU a nastaveních se moc nevyznám.

Díky
Lubo

Ahoj,
díky za rady, program je dost šikovnej:-)! S tím nastavováním v BIOSU ci moc nevím rady, dostat se tam ale umím. Níže uvádím konfiguraci mého pc. Asi bych měl provést to nastavení, až tam budou obě paměti, ju?

systém: XP Pro SP2
procesor: AMD Athlon XP, 1150 MHz (11.5 x 100)
deska: MSI KT4V (MS-6712) (6 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio)
chipset: VIA VT8377 Apollo KT400
pamět(teď jenom jeden z těch modulů) - 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)
BIOS: AMI (02/12/03)
grafika:RADEON 9800 PRO - Secondary (128 MB).....proč tady je tohle secondary zařízení?
grafika: RADEON 9800 PRO (128 MB)
3D-akcelerátor: ATI Radeon 9800 Pro (R350)
Zvuk: Creative SB Live! 5.1 Digital (SB0220) Sound Card

Nechci se předčasně radovat, ale DÍÍÍÍÍÍÍÍÍKYYYYYYYYY moc, vypadá to dobře!!!!

Nastavil jsem DRAM TIMING CONTROL - FREQUENCY 200MHz a CAS LATENCY na 3, CPU FSB CLOCK 100MHz, RATIO x11,5. Doufám, že je to dobře, ale zatím to jde. Opravdu díky moc za ochotu a pomoc Fuente!!!

Lubo