Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nelze načíst disk?

zkoušel jsem přes flešku přeinstalovat windows xp, tak jsem jí tam zapojil a otevřel si výběr z čeho ten počítač bootnout, a fleška se tam objevila, jako USB ZIP, tak jsem to zvolil a skučilo tam něco jako: Nelze načíst disk, pro restart stiskněte Ctrl+Alt+Del
Ale i po několika pokusech to hází error pořád, nevíte co s tím?

-jezekhifi, 29.07.2015 09:52
Máš to blbě vyrobené (boot medium). Stáhni program Rufus-2.2 a vyrob z raru, nebo isa Win XP na flešku znova boot win.

-eWikan, 29.07.2015 09:54
USB ZIP to nebude. Flash disk se v BIOSu při volbě bootování často objevuje mezi HDD.

-jezekhifi, 29.07.2015 09:55
Jo taky pravda.

Villfuk02 [78.108.104.xxx], 29.07.2015 18:45
Ale, já to zkoušel, a nic...
jak mam teda udělat, aby se tam neukazovalo to USB ZIP ,ale něco jiného?

Tak zober nejaky spravny iso (ne posahane bez bootblocku) a vytvor ten USB stick pomocou MS USB toolu, ten vytvori NTFS oddiel.
V BIOSe by to potom malo byt ako USB HDD, pripadne ako HDD a v HDD order bude nastavenie poradia. Kazdy BIOS je iny, ty to mas pred sebou, ja nemam dalekohlad.
Vseobecne ale davat na nejaky stary crep W7 je blbost ptz nebudes mat ovladace.

asi takhle...XP bootovat z flešky neumí. 1). než budeš vytvářet bootovací flešku zjisti si zda to základní deska umí. 2). A umí to vůbec tvoje deska? moderní desky už umí boot z flešky, starší ne. Je nutné aby základní deska uměla boot z flash disku. Také se to musí povolit v biosu. Pokud máš nějakou historii, tak to ani nezkoušej, nepújde to. a taky na nějakou historii W7 nenaintaluješ. A jeto vyřešený.