Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čistá instalace Windows 10

Zdravím všechny, prosil bych Vás o radu. Upgradoval jsem z Windows 7 Pro na Windows 10, vše proběhlo v pořádku ale přeci jenom bych raději udělal čistou instalaci Windowsu 10 aby počítač byl hezky čistý. Nevím ale jak čistou instalaci u Windowsu 10 provést. U Windowsu 7 mám klasicky originál DVD s klíčem takže tam to bylo vždycky bez problému ale teď u Windowsu 10 vlastně žádné DVD ze kterého bych to nainstaloval nemám, tak Vás prosím o radu jak to provést. Díky

nevezme.

Jediný správný postup je:

1. upgradovat in place (z běžících "starých" Windows), klidně spuštěním setup.exe z inst. DVD
2. aktivovat (v tomto okamžiku si aktivační servery poznačí to, že daný PC má legální licenci Win10)
3. po aktivaci zjistit product nr. (měl by být všude stejný, ale čistě pro sichr)
4. následně je možno už instalovat čistou instanci přímo bootem z DVD

Akorát ještě detail, ovladač grafiky vůbec nikde nevidím, zkoušel jsem ho znovu stáhnout a nainstalovat ale hned mi to hodilo tabulku ze uz tu vse je nainstalované. Sice teda vše funguje i rozlišení monitoru mám správné, ale jde mi o to že když dám pravé tlačítko myši na ploše tak tam nemám vůbec ikonu grafického ovladače a ani dole v pravém rohu mezi ikonama není, tudíž se vůbec nedostanu do nastavení grafického ovladače.

Po instalaci Windowsu mě ale ještě zaskočilo že vůbec nešel zvuk do sluchátek a přitom byl zvukový ovladač nainstalovaný. Nakonec jsem zkusil restartovat počítač pro jistotu a pak už i ten zvuk šel takže je asi potřeba po čisté instalaci Windowsu 10 ještě restartovat systém aby všechny ovladače naskočily a fungovali jak mají. Trošku mě to zaskočilo protože u starších verzí se mi tohle nestávalo ale jsem rád že to všechno funguje :-)