Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s podsvícením NB

Dobrý den,

mám problém s podsvícením obrazovky u svého notebooku (starý je asi 5 let). Při zapínání je obrazovka víceméně černá, obrysy skutečného obrazu jsou vidět jen minimálně. Po spuštění musím notebook zavřít, uvést do režimu hibernace/spánku, a poté ho znovu otevřu a doufám, že x-tý pokus se obrazovka normálně rozsvítí. Avšak i nadále je monitor velice citlivý na pohyb. Nevíte, čím by to mohlo být, co může problém způsobovat, případně jak problém vyřešit?

Moc děkuji za odpověď.
Lukáš

Přerušené kontakty(opakovaným zavíráním) z notebooku k displeji, fungují defacto náhodou jen v některé konstalaci natočení víka. Rozebrat a zjistit, kolik z nich je přerušeno a buď je spojit a nebo sehnat celý kabílek, ale možná bude nesehnatelný a nebo neúměrně drahý.

Přežvejkaný kabel nebo zlobí spínač detekce zavřeného víka, který vypíná podsvit. Řeší se to rozebráním, lokalizací závady a jejím odstraněním. Kablíky se na spoustu značek dají sehnat za pár stovek z Číny (nebo kolem tisícovky tady).