Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trvalý svit LED-ky stavu Caps lock

Na notebooku mi od istého času trvale svieti LED-ka, ktorá má svitom indikovať stav zapnutej funkcie Caps lock.
Klávesa Caps lock pritom funguje, lenže v dôsledku uvedenej závady nedostávam pravdivú informáciu o aktuálne navolenom stave.
Môže ísť o mechanickú závadu (konektory pre Rj45 a USB sú blízko kontrolky) alebo môže ísť aj o softvérový zádrhel?
Ak softvérový - dá sa to nejak ošetriť (napr kľúčmi v registroch)?

Díky

Ako to má reagovať v biose? Klávesa funguje, lenže ledka svieti furt, či je Caps lock zapnutý alebo vypnutý...
Vypnutie alebo baterka nepomôže (baterka je vybratá už trvale) a ten stav, to sú už mesiace, len ma to teraz napadlo sa spýtať (niekto tu riešil niečo, čo mi pripomenulo ten problém)

ak to je problem len vo Win tak by sa mohla chovat inak. Vacsinou to ma fungovat aj v BIOSe, ale moze to byt riadene aj nejakou aplikaciou od vyrobcu, potom to zas v biose fungovat nema a je to OK :) Zavisi to od toho jak to vyrobca navrhol (ci to je na standard KBD controlleri alebo nejaky proprietarny sposob). Vseobecne bud je to HW vadne, alebo to potrebuje vo Win nejaku aplikaciu od vyrobcu NTB ktora tam neni nainstalena (tieto vselijake aplikacie su na webe vyrobcu NTB medzi ovladacmi)

Ono se to nezda, ale v klavesnici je taky takovy maly pocitac, ktery ma nejaky firmware a stara se na jedne strane o cteni klaves, na strane druhe o komunikaci s PC a na strane treti o diody a podobne legracky. Uz davno v dobach DOSu, kdy jeste Windows nebyly, tak byly programky, co umely hrat hudbu a do rytmu blikat diodama na klavesnici a na disketovych mechanikach ...

Normalne si to clovek neuvedomuje, protoze se vsechno chova tak nejak normalne, ale mezi caps/num/sroll-locky7 a prislusnymi diodami zadne draty primo nevedou a vsechno je to rizeno SW, at uz tim firmwarem (dokud do toho nic nekeca), nebo nejakym programem (OS, utilitky, hricky, viry ...).

Takze pokud se to chova nejak podivne, tak neni od veci krome mechanicke stranky (ale tam spis hrozi utrzeni a temnota, nez zkrat a svetlo), stoji za to i zkouknout, co to dela pred zavedenim OS, zda jsou v poradku ovladace a pripadne tam dat i znovu firmware od vyrobce, pokud je dostupny.

Nezapina to sam FW, je to odjakziva riadene softwarovo. (nejaky ovladac klavesnice (alebo pocas POST IRQ rutina BIOSu) dostane info ze sa zmackla klavesa, a posle prikaz kbd controlleru ze ma zapnut alebo vypnut LED). FW v kontrolleri tam vystupuje tak, ze s nim ten ovladac komunikuje.