Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přehrávat DVD na notebooku prostřednictvím stolního přehrávače

Mám stařičký notebook ACER, který má na WinXP Pro (původně osazeny Win Me)problémy přehrávat filmová DVD (pravděpodobně mu nestačí 800 MB procesor a 512 MB RAM).

Chtěl bych to vyřešit pomocí tohoto USB tuneru (http://www.nejlevnejsiobchod.cz/?akce=detail&kom=no tebookyH&tri=315&ID=7620&lang=cz), který má vstup S-Video s příslušnou redukcí na SCART a CINCH, do něhož bych zapojil stolní DVD přehrávač.

Bohužel dodávaný SW nemá žádný modul, který by přehrávání z vnějšího zdroje umožnil. Umí jenom A/D televizní signál.

Nevíte o nějakém programu, který by to přehrávání z DVD přehrávače umožnil?

a) Ten počítač to musí zvládnout, zkusil bych jiný přehrávač či si pohrál s volbou hardwarová akcelerace videa.
b) Práce s tunerem obvykle klade na systém ještě větší nároky než prosté přehrávání DVD-Videa.
c) Pokud má tuner tzv. BDA ovladače, pak se vhodných aplikací najde hned několik.

Je zvláštní, že to přiložený software neumí. Dle specifikace bych očekával, že to půjde.

Anarchiste díky za promptní reakci.

Ten notebook to fakt nezvládá a když o tom přemýšlím, tak na vině bude spíš výkon grafické karty (ATI RAGE Mobility M1 - 8 MB) než paměti a procesoru. Obraz se neskutečně při přehrávání kousá.

Ve výbavě notebooku byl PowerDVD, zkoušel jsem i Windows Media Player Classic a VLC a bylo to všechno stejně nevyhovující.

Jinak sledování TV přes tuner je relativně solidní. Možná, že při přehrávání DVD se problémy násobí spoluprací s mechanikou.

Co to jsou BDA ovladače nevím, až se večer k uvedenému zařízení dostanu, zjistím to.

Ten SW také nechápu, když už tam jednou je S-videová díra, tak proč ji neumí ovládat.

Ynd0r díky, až se večer k tomu zařízení dostanu, zkusím VLC a dám vědět.

P.S. Teď mi můj mladej poradil si na ten ntb dát alternativně Linux, že ten by byl spíše schopný to interní přehrávání DVD utáhnout.

Že by se mně ale chtělo na má hodně stará kolena měnit platformu.... Když, tak jedině Vladimírovi na just.