Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta protestuje..

Zdravím, už si nevím rady a musím se zeptat i tady. Grafická karta R7 250 DDR5 dropuje FPS ve hrách.
Např hraji s 60fps stabilně a pak to dropne na 9 fps stabilně, občas stačí párkrát alt+tab nebo vypnout a zapnout hru a fps se vratí na normalní hodnoty.

Zdroj předtím 400W, podezření padalo na něj, dokoupen kvalitní zdroj 600W s dobrým výkonem a problém přetrvává, Reinstal windowsu, kontrola paměti i procesoru, vše v pořádku.

Teplota GK v zátěži do 60C... zajimavé je že jak dropnou fps ve hře, tak takty běží na maximum, grafika se tváří jako by s ní nic nebylo.. procesor má dostatečnou rezervu ( 50%)... většinou i 50% volné paměti ram, všechno teploty stabilní, všechny drivery nainstalované, bios updatován..dělá to pořád a náhodně, už zbývá asi reklamace, ale ja už vidím jak ji zapojí na 20 min a vše bude v pořadku, asi těžko ji budou testovat celý den, jako já...takže nevěřím že to vyreklamuji.

Poradíte co s tím dělat ? Děkuji za jakoukoliv radu..

Windows je uplne ciste nainstaleny a len so spravnymi ovladacmi, a len jedne legal hra (t.j. bez zavirenych crackov) a nic viac? Ziadne antihovadiny a viry na pozadi?

P.S. zdroj je asi jedina komponenta ktora to garantovane sposobovat nemoze, neviem kto ti poradil kupovat novy. Nejaky predavac? :)

Všichni píšou že to GPU není na hry, tak to mě docela rozčiluje.. když mam v těch hrách co hraju 60 FPS je to GDDR5 2gb, hraji hry z roku 2011 apod. Opravdu to není tím, že by to byli náročné hry, když v nich mám jinak stabilně 60-100 fps, problém je opravdu v tom, že ty fps dropnou a drží se pak stabilně na 8-10 a nejdou výš ani níž...

A ano, legalní windows a z DVD nainstalovaný batman arkham city.. vše čisté. Dokonce na novým ssd HDD..
Zdroj poradilo více lidí, protože nebyl značkový a navíc minimum pro tuhle kartu je uvaděno 400W, to je ale docela jedno, když to zdrojem nebylo.

Opravdu to nemůže být kartou.. na pozadí žadné jiné procesy kromě té hry neběží.. :(

A teplota grafiky v momente dropu je kolko?
Ovladace si do tych cistych Win instaloval jake presne odkial presne k comu vsetkemu presne?
Uricte tam nemas nic ine len Win+ovladace+hru? (ziadne antiviry, debiliny). Win updatnute (kriticke updaty)?

P.S> a zdroj s tym nemoze mat nic spolocne, ani omylom, kto ti poradil tu kravinu nema ani ponatia o PC.

Principialne tak jak to popisujes (nahodny drop na nejakych XY sekund) vypada skor na to ze sa nieco prehrieva, kludne to moze byt aj DC menic na karte alebo chipset alebo cokolvek. Rozmyslal by som teda aj o tom jak je riesene vetranie kejsu, ci tam nestoji niekde vzduch (lebo protichodne vetraky)