Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SATA Mód pro Win 10

Zdravím, jaký nastavit sata mód pro win 10.
Mám na mysli u stolního PC. V biosu mám SATA Módy IDE, AHCI, Raid
IDE použivaly XP
AHCI Vista, 7
Takže jediíně mi zůstává Raid, ale můžete mi to prosím někdo potvrdit, jestli tomu tak opravdu je?
předem děkuji.

Hele u NTB tam jsem neměl problém, ale u PC jsem presně neěděl, tak jen prosím ze mě nedělej blbce, myslím tím koment MM kdybych to věděl tak jsem to téma nedávám.
Samo si to prosím nevykládej zle každý člověk jiná povaha a jinak si to přebere.
Jak říkám, kdybych to třeba nepřehodil na NTB, tak tam nedám sedmičky, když jsem dřív měl xp, tak proto jsem se ptal.
Za odpověď samozřejmě děkuji.

Jo to jsem samozřejmě zjišťoval ještě než jsem dával dotaz sem.
Neví tady náhodou někdo, jak to má Microsoft vyřešené s těma Win 10, protože já jsem se ptal po telefonu, jak to je, pokud si upgraduju sedmičky na desítky a potom bych to někdy potřeboval přeinstalovat. Bylo mi řečeno, že prý bych tam musel dát sedmičky a potom to upgradovat na desítky, příjde mi to padlé na hlavu.
Já si spíš myslím, že by mělo jít snad udělat za pomocí toho prográmku od nich ISO obraz, tak jak to bylo u nepovedených osmiček. Myslím, že se to nazývá Media creation tool.
Jinak jsem se ještě pídil po jedné věci a to je čistá instalace je ji možno udělat, nebo nikoli. Na lince microsoftu mi nebyli schopni odpovědět a na netu jsem našel, že by to mělo jít udělat i při upgradu, je to prostě upgrade, ale má tam jít udělat i čistá instalace, tak nevím.

Cista instalace je mozna, existuje tool na vytvorenie DVD, cista instalace je hlavne pre tych ktori maju kupene Win10 ptz maju potom Win10 cislo. Ty mas nejaku licenciu na W8 alebo W7, a otazne je ci to cislo instalacka vezme priamo alebo ne. Ak ne tak musis dat Win7 a potom updatovat na Win10, kvoli tomu aby to zdetekovalo platnu licenciu.

Já mám Win 7 pro, ale myslím si, že potom upgradu by to snad mohlo brát i už tu čistou instalaci, protože osmičky si dávali klíč do biosu, tak si myslím, že to tak nějak udělají asi i ty desítky s tím klíčem ze sedmiček, ale oprav mě pokud se mýlím.
Pak mám noťas s W8.1.