Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vymazání dat na SSD

Prosím o radu.Zakoupil jsem použitý SSD Samsung 840 EVO 120 GB který nepoužívám jako systemový disk.Je plně funkční.Jen od předchodího majtele na něm zbylo asi 25 GB operačního systemu Win. 8.1 které nejdou nijak smazat.Formátovat SSD nechci.Co s tím ?? Díky..

• Nejlepsi na vymazani a prepsani je SW typu "SECURE ERASE" pres bootovaci medium, nevim jestli by sis pomohl s system/image, clonem, kde bys po "erase" vse zase nahral zpet :-)
• Ten operacni system po majitelovy je "Windows.old"?

Ne,už ta odvaha koupis flashový disk z druhé ruky je riziko. Tento typ disku není stvořen k častému přepisu paměťových buněk. Povětšinou jsou už za hranicí životností. Jinak si prázdniny užívej a nekupuj takové věci z bazaru.