Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyměna cpu a zakladní desky

Dobrý den.
Chtěl bych poradit jestly mám jit do intelu nebo AMD.
Napadlo mně jestly nebude špatný napád udělat upgrade.
Mám totíž
Intel Core 2 Duo E7400
Gigabyte EP31-DS3L
DDR2 4GB ADATA
Forton 420W
Sata 1x600GB 1x200GB
AMD Radeon HD 5770
CoolerMaster Elite 340
A potřeboval bych poradit v koupě Zakladní desky a pocesoru.
Procesor bych upřednostil AMD FX a zakladní desku bych chtěl s USB 3.0, ramky mám svoje buď DDR3 2x2GB a nebo 1x4GB. Cenu do 4000,-
Uvažoval jsem o amd-fx-4300-d360497.htm a asus-m5a97-r2-0-d500943.htm a jestly by šlo dát místo 4pin 8pin https://www.alza.cz/akasa-4pin-na-8pin-atx-d226895 8.htm ? Nebo zdroj má jenom 4 pin. Děkuju za rady. :)

Neviem ako dokazes ist na 420W Fortone, ked ja som potreboval 600W zdroj co som pouzival grafiku ATI Radeon HD 5750 VAPOR-X. Kazdopadne ak budes menit zakladku a procak tak by som urcite siel do Intelu (drahsie, ale podla mna lepsie), a silne by som doporucil kupit aj vykonnejsi zdroj. Ale ak chces ist do AMD tak nebranim ti, len ja byt na tvojom mieste tak setrim na Intel.