Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC bootuje na sekundarnom monitore, po nabootovani sa prepne do normalu na primarny

Zdravim, ako uz nazov napoveda, mam presne takyto problem. Akonahle zapnem PC, tak kym sa kompletne nenabootuje windows po prihlasenie, vsetko za zobrazuje na sekundarnom monitore (samsung syncmaster 710N, zapojeny v DVI slote cez redukciu na VGA). Akonahle sa vsetko nabootuje (od momentu kedy sa zobrazi mys) vsetko funguje ako ma, a primarny monitor je sansung syncmaster PX2370 zapojeny v hdmi slote bez redukcie. Prezeral som BIOS a nic som nenasiel, v nvidia control paneli je primarnymonitor nastaveny spravne.

Grafika: GTX 760 windforce x3 OC
Zakladna doska: gigabyte z77-ds3h

Pozn.: prave instalujem windows 10, instalacia prebiehala na sekundarnommonitore, pri instalovani ovladacov sa nahle prepla na primarny monitor, po restarte instalacia pokracuje na sekundarnom monitore.

CSM bolo povolene, video oprom bolo nastavene na legacy only, ked som to prestavil na uefi only (este tam su moznosti uefi first/legacy first), tak bootovalo na primarnom monitore, dokonca Windows 10 nabootovalo extremne rychlo (oproti tomu co bolo predtym) ale pocas bootovania sa objavuju nejake graficke artefakty, tak teraz sa bojim toho aby sa nieco neposkodilo.