Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 0xc000000e boot error

Zdravím,

rád bych Vás požádal o radu při řešení problému 0xc000000e. Jedná se přesněji o to, že kdykoliv spustím PC při chladném chodu, tak mi vyhodí před spuštěním windows tuto chybovou hlášku, po restartu windows ihned naběhne, ale před restartem při chladném spuštění hodí vždy tento error. Nevím si už rady, zkoušel jsem vypnout HDD a pak SSD, abych věděl jestli to není diskama, také jsem vyndal paměti a zkusil zvlášť jednu a pak druhou a pak dohromady, ale problém stále přetrvává. Zkusil jsem taky jiný systém (Windows 8.1, Windows Vista, Windows 10), ale bohužel ani toto nepomohlo. Zkusil jsem vypnout i dvd mechaniku, jestli to nezpůsobuje to, ale stejný problém přetrval. Snažil jsem se nějak zahodit tento error do dumpu windowsu, ale bohužel se mi logy nevytváří a nějak jsem nepřišel proč se mi nevytváří minidump pro tyto errory.

Myslel jsem, jestli to není náhodou problém na základní desce, tak jsem ji vyměnil a problém stále přetrval. Tento problém nastal od doby co jsem přešel na základní desky s uefi biosem, ale nemohu se dopátrat proč. Prosím tedy o radu, děkuji.

Definice chladného spuštění: jde o spuštění, kdy počítač nerestartuji, ale úplně vypnu a pak následně zapnu a tento problém se vždy objeví na modré obrazovce před naběhnutím windosu.

Zdá se to být HW závadou. Je otázkou v čem je problém. Zkusil bych číst a zase jenom číst zahraniční fóra a něčeho se chytnout. Pokud z toho něco nevykrystalizuje, tak nabootoval Live DVD Ubuntu, otestovat paměť. Hádám, že tohle je na dobrého HW-áře. Snad se někdo zkušený objeví.