Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký notebook? - škola, filmy občas starší gamesa

Zdravím, vybírám si nový notebook tak napůl do školy a napůl kvůli tomu že můj starý už dodělává a procházení Alzy a TS Bohemie mě inspirovalo k výběru dvou kusů. Vybírám skoro z nejnižší cenové hladiny nicméně rád bych znal pár názorů

1) Dell Inspiron 11z Touch ( www.alza.cz )
kvůli dotikové obrazovce což mi usnadní náčrtky/poznámky ve škole
kvůli předpokládané skladnosti a vysoké výdrži baterie při zachování slušného výkonu

2) Lenovo IdeaPad G50-45 ( www.alza.cz )
kvůli očekávání o poznání vyššího výkonu od procesoru a grafiky i RAM při nižší ceně na úkor toho očekávám nižší výdrž baterie

Od obou zařízení očekávám procházení webu, kancelářskou práci a základní kreslení autoCad/archiCAD.

Nerad bych se nechal zlákat dotykovou obrazovkou a flex konstrukcí, lehkostí a výdrží baterie, což může být praktické na úkor toho že za rok bude zařízené po HW stránce nepoužitelné. Na druhou stranu mě klasická konstrukce notebooku se sice větší obrazovkou a teoreticky i výkonem děsí co do pro mě zbytečné DVD mechaniky a slabší výdrži baterie a nepraktičností pří rychlých nákresech/náčrtcích apod. Varianta 1) mě moc láká, ale rozum našeptává pohlédnout se po klasickém notebooku. Poraďte do čeho by jste šli Vy? Který z těchto dvou? Případná alternativa při zachování max ceny kolem 12-13k?
Změna kategorie, původně: PC sestavy. A další… (karel)

U mých zminovaných notebookov je v takmer totožnej cenovej kategorii oniečo vyšší výkon, lepšie spracovanie (ktorými je Lenovo znám) a z celkového hladiska prijde ako nejlepší volba. Dell nieje špatnej, je v tom nie zas nejak zásadne velký rozdiel, no podla recenzí má problémi, napríklad saši s nekvalitne spracovaného mäkého plastu sa prehýba a lachko poškrábe. Ale zas Dell má máličko navrh čo sa týka CPU.

Inspiron bude v oblasti displeje vlnící se měkký plast. IdeaPad servisují až v Německu. Tím je řečeno vše ...
Ani ideální herní notebook do školy člověka s handicapem nespasí. Snad bych raději začal více číst, psát tužkou na papír a doučil se mateřský jazyk (hrubky).

To Lenovo na který jsi postnul odkaz nevypadá špatně :) teda hodnotím laicky :) Jako vyměňuji to za stoletý Acer Aspire 5100 WLMi takže cokoliv co se dnes prodává pro mě bude "raketa". Hlavně jsem měl guláš v těch procesorech, že Nka jsou přetaktované Atomy apod. Díky za radu a doporučení