Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc sa mi nechce uspať

zdravím, mam taký problém asi už mesiac mi nejde uspať pc. keď ho dám do režimu spánku tak sa len preblikne ako keby sa odhlásil a zobrazuje tam moje konto ale pc beží stále - predtým sa mi vypol monitor, v pc sa všetko uložilo ale prepol sa do režimu keď ani ventilátor sa už netočil, - ako keby bol úplne vypnutý, teraz to nejde, neviem prečo, všetko mam staré (myš, klávesnicu) takže to by to nemalo spôsobovať tak neviem či som niečo zle nainštaloval alebo čo, čím to môže byť?

vopred ďakujem za rady

BTW. v ovl.panely-napajanie si v rozsirenych deaktivuj hybridny mod, a skus potom sleep a hibernaciu osobitne ze ci jedno z toho ide alebo nic. Ak nejde hibernacia tak moze byt aj problem so suborom hiberfil, otestuj si cely povrch disku v HD Tune

no ten disk som otestoval v danom programe (otestoval som to cez "error scan" snáď si myslel to)
skúsil som vypnúť ten hybridný režim spánku a v ponuke štart mi teraz zobrazuje o jednu možnosť navyše - teda okrem "uspať" aj možnosť "režim dlhodobého spánku"

teraz mi už funkcia USPAŤ funguje ako predtým = správne
a funkcia režim dlhodobého spánku tak ako teraz posledný mesiac = nesprávne

čo to znamená? prečo mi nedávno len tak z ničoho nič prestal fungovať ten režim dlhodobého spánku?