Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem občasné zčernání nového LCD - důvod k reklamaci?

Zdravíčko vespolek,
včera jsem zakoupil manželce nový monitor Samsung 225BW. Po zapojení jsem neobjevil jediný
špatný bod, obraz jako víno a nadšení z obrovské plochy nebralo konce. Pak se to stalo. Asi na sekundu se vypnul obraz (monitor zčernal, jakoby do něj nešel signál, proud ano). Pak šlo zase vše jakoby nic. Frekvence toho jevu se zatím ustálila na cca 3-4 bliknutích za hodinu. Děje se to při připojení přez DVI i Dsub(VGA)..

OS winXP, Ati X1300pro (pci-ex), driver od monitoru nainstalován, provoz s nativním rozlišením.

Zajímá mě, co by jste dělali na mém místě? Mám s tím ještě nějak čarovat? Nebo odnést prodejci? Došly mi nápady..diky..
:-/

<edit> Málem jsem zapoměl, předtím na tom pc běžel 17´LCD LG na VGA a dlouhodobě v pohodě...

Pravdepodobne prechádza do režimu stand by a niečo ho z neho vyrazí. Skús pozrieť nastavenia napájania, či údaj v kolónke vypínať monitor sedí s frekvenciou. Osobne odporúčam odstrániť ovládač monitora zo správcu hardware a reštartovať počítač. Mám Samsung 710N a pri pozeraní filmov prechádzal do režimu stand by. Po odstránení ovládača je všetko ako má byť.

tohle vyskouším až dorazím dom... ale mám pocit, že spořiče jsou vypnutý, a v nastavení napájení je "nikdy nevypínat". Mám doma ještě k dispozici pc s nVidií, skusím to na ní.
Dotaz, to LCD je širokoúhlý...odeberuli ovladač, je nějaký postup kterak Atině vnutit nestandartní rozlišení?

Mám obavu že bez driveru k monitoru se té Atině nebude chtít ukazovat těch 1680x1250 čico.. Něco jako powerstrip ? Nikdy jsem nepřišel do kontaktu se širokoúhlem, v minulosti... Vždy jsem zatím dával přednost obvyklejším poměrům stran..

Nerad maluji čerta na zeď, ale možná nebude už potřeba shánět driver pro monitor a vnucovat ATI ono rozlišení... Hodně štěstí!:beer:
edit: na jednu stranu je možná lépe když se vys... totálně než kdyby tě zlobil jednou za uherský rok a náhodně; to také dovede pěkně znepříjemnit život. Měj ale na paměti zákon schválnosti, že cokoli jdeš reklamovat tak v servisu/prodejně funguje bezchybně...

živím se jako servisní technik...s tím zákonem schválnosti mám zkušenosti...

Nicméně s prodejcem jsem se domluvil na odpoledne, že tam s monitorem zajedu a vezmu s sebou i manželčino pc (alespoň ho kvuli tomu opráším..)...

Vyguglil jsem, že nejsem sám, co má potíž se Samsungem 225W a Atinou řady X1xxx... na CzC v diskuzi pod tímhle monitorem je jeden nešťastník s Ati X1950pro :-)...přesně stejné symptomy....

...tak jsem zpět z reklamace... během zkoušení technikem se chyba bohudík projevila a ne jednou. Zjistili jsme, že k tomu blikacímu efektu dochází na všech kartách Ati řady X1xxx !!!(alespoň s aktuálnim ovladačem, zkoušeli jsme to na X1600pro). Samsung patrně udělal někde chybu. Na kartách nVidia (mnou testováno na MSI 7900GT) ten monitor chodí jak má.

Dobropis + koupě monitoru LG. Teť na něm zrovinka píšu (na Atině u manželky na pécé) a OK... díky za pozornost.

málem bych zapoměl...ten Samsung měl na zadku napsáno "made in Slovakia".... že by to byla sabotáž? Co, bratia?
:-D