Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Levnější mobil + kamera NEBO SI PŘIPLATIT za dražší fotomobil (2 nebo 1 zařízení) ??

Dobrý den, už dlouhou dobu promýšlím koupi nového telefonu a kamery.
Pořád se ale nemohu rozhodnout, zda mám koupit dvě separátní zařízení, telefon a kameru, nebo jen telefon a připlatit si za kvalitnější čočku.

V případě 2 zařízení bych kupoval Honor 4C (za 4.300) a jako kameru Sony HDR-CX240 (cca. za 5.000), v případě jednoho zařízení bych se ještě musel nad telefonem rozmyslet. Cena telefonu by byla obdobná jako za dvě separátní zařízení.

Nejsem si ale plně jist, zda telefon kolem 7-10 tisíc dokáže nahradit svou kvalitou kvalitu plnohodnotné kamery s optickou stabilizací. Vím, že kamera bude lepší na ergonomii a tak, ale kdo má kameru neustále při sobě.

Co myslíte vy ? Děkuji za názory.

To ti nik nepovie, to si musis zodpovedat sam.

Jasne, ze lepsie su dve zariadenia, kazde je specializovane na nieco ine, ked sa jedno pokazi, druhe mozes pouzivat.

Ale ak nechces tahat dve veci so sebou tak budes musiet zlavit z narokov. Vsetko je to o pohodlnosti a tiez ako casto to budes pouzivat ako kameru. A to vies len ty sam...

zda telefon kolem 7-10 tisíc dokáže nahradit svou kvalitou kvalitu plnohodnotné kamery s optickou stabilizací

nedokaze, ale zase to bude kvalitnejsi telefon, ted myslim ve smyslu smartphone. Jestli jen telefonujes a pises sms, tak si klidne kup nejakou Nokii za 1.500,- a pridej vic penez do ty kamery.

Sony kameru ber, když dopředu už víš, že reálně využiješ stabilizátor (dobře kompenzuje malé otřesy). Pokud jsi schopen nahrávky držet v ruce i bez stabilizace, tak kameru nemusíš mít, a spíš bych se podíval na testovací videa na youtube a porovnal jak nahrávky vypadají ve dne, akční (pohyb, rychlé přechody šero-světlo), v noci. Klidně bych si to šel vyzkoušet do nějakého showroomu a hlavně bez toho vidět nahrávku bych nic nekupoval. se smartfounem v cenové kategorii 10tis.Kč a výběrem ti neporadím, věřím, že by se tam něco dalo vybrat co slušně vyfotí a nahraje HD video. :-O