Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zašifrované soubory pod win XP prof.

Dobrý den,

Chtěl bych poprosit o radu, potom co se mi v minulosti zhroutili Windows, jsem tyto přeinstaloval - první problém - při nabíhání nové verze se spustil scan disk a odstrani mi soubory na jednom ze SATA disků - doteď jsem to nedal do kupy :( a nevím proč se to stalo.

- druhý problém - měl jsem pod starým systémem zašifrované složky .... ty jsou teď pěkně zelené, ale nedá se do nich dostat protože mám už jiný účet .... prosím o radu co s tím ? Za odpověď předem děkuji.

Pojem obnova dat označuje proces dešifrování souboru bez použití soukromého klíče uživatele, který daný soubor zašifroval.

Obnova dat pomocí agenta obnovení může být nutná například v následujících případech:

uživatel ukončil práci ve společnosti,

uživatel ztratil soukromý klíč,

oprávněné orgány státní správy vznesou požadavek.

Při obnovení souboru postupuje agent obnovení následujícím způsobem:

1.

zálohuje zašifrované soubory,

2.

přemístí záložní kopie do zabezpečeného systému,

3.

importuje do tohoto systému certifikát pro obnovení souborů a soukromý klíč,

4.

provede rekonstrukci záložních souborů,

5.

dešifruje soubory pomocí Průzkumníka Windows nebo příkazu cipher systému souborů EFS.

to všetko spraví agent obnovenia súborov za predpokladu,že existuje záloha certifikátu agenta šifrovania súborov s predošlej inštalácie systému,pokial certifikáty neboli zálohované a spraví sa nová inštalácia,agent obnovenia súborov nespraví nič so súbormi zašifrovanými inou inštaláciou systému,obnoví a dešifruje len súbory z inštalácie,ktorej je "členom" za predpokladu,že užívatel alebo admin vyexportuje a zálohuje certifikáty agenta obnovenia súborov a agenta šifrovania súborov z danej inštalácie systému a bude ich mať k dispozícii pre prípad,že dôjde znovu k reinštalácii/novej inštalácii/ systému