Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr grafiky M-Pol

Ahoj lidi po delší době jsem tu závital, potřeboval bych poradit před dvěma lety mi tu pomohl místní odborník M-Pol sestavit pc, jsem sním naprosto spokojený tak jsem se rozhodl využít služeb M-Pola a nejen jeho opět. Potřeboval bych do svého pc novou grafiku využití pc je na hry typu bf4, gta5 a to ještě jen občas a taky kancelářská práce žádné složité grafické úkony, limit dávat nebudu chtěl bych zkrátka grafiku za rozumnou cenu kterou využiji.
Moje sestava OS: win7,HD WD Caviar Blue EX - 1TB, zdroj Enermax Triathlor ETA550AWT 550W, procesor Intel Core i5-3470, ram Kingston HyperX PnP 8GB (2x4GB) 1600 DDR3, základní deska MSI Z77A-G43 GAMING - Intel Z77. Všem děkuji za pomoc a čas který stráví radou

Utratit o 1 000,- více za 2GB video paměti navíc, je podle mě kravina, zvláště pro jeden monitor FullHD = nebudou využity.
(mánie o co nejvíce pamětí jak systémových tak video je neskutečná a nakonec se ukáže, že 4 GB HBM stačí i pro 4K)

Pokud výrobce her si usnadňuje optimalizaci textur = nekomprimované, tak nebude za chvíli stačit ani 50GB video paměť.
(textury jako největšího žrouta paměti stačí komprimovat a optimalizovat/uvolňovat a video paměť bude poloviční, ovšem tlak na "smoliče" her od výrobců g.katet je mizivý a tak se radují výrobci pamětí = však to zaplatí konečný spotřebitel)