Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 - nejde tlačítko hledat a tlačítko start reaguje opožděně

Dobrý den , dnes 29.7 jsem si nainstaloval windows 10 a už od začátku mám problém s tím že po určité době (cca 5hod chodu PC) přestanu fungovat tlačítko hledat na spodní liště a tlačítko start reaguje opožděně (po kliknutí trvá než naskočí START) . Někdy tento problém mám i 3x denně jindy třeba vůbec , vždy pomůže restart PC ale po nějaké době nastane problém o5. Děkuji

Mně nefunguje start, hledání, store a oznámení vůbec, pomůže mi tento tvůj postup taky??? Protože ať dělám co dělám, nejde mi to zprovoznit a měla jsem strach, že když se vrátím na původní verzi, nedovolí mi to znovu nainstalovat win 10... btw. už se mi to stalo několikrát i před tímto problémem, ale tehdy stačil restart... (Taky jsem měla zachované aplikace a soubory...)

Dovolí ti to znovu instalovat Windows 10. Nefunkčnost aktualizace je ve velké většině případů způsobena tím, že si uživatel nechá zahovat aplikace. Osobně doporučuji nezachovat nic a potřebné si pak zkopírovat z Windows.Old (dokumenty apod.). Ideálně si to zazálohovat před upgradem.
Chybně se chovající Start nabídka, pomalé reakce systému jsou následkem zachování aplikací.

Druhá skupina, kterým se upgrade nepovede je z důvodu nekompatibilního hardware - nejsou ovladače. Pak nejde třeba WiFi apod.

Windows 10 se stále nachází ve verzi, která nezaručuje plnou funkčnost. Proto není divu, že pár uživatelů má po updatu na nový build menší problémy. Konkrétně start menu, neboli funkčnost tlačítka Start. Po updatu není aktivní ani rychlá správa wifi připojení, náhled oznámení a kalendář. Vše jde samozřejmě zobrazit jiným způsobem, však nefunkční GUI není zrovna příjemná věc.PowerShell-logoPro opravu je nutné spustit powershell s právy administrátora. Tedy i když je váš účet administrátor systému, musíte pravým tlačítkem požádat o spuštění pod právy administrátora. Soubor powershell.exe nalezneme na cestě: „C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\powers hell.exe“
Poté spustíme tento příkaz a necháme nainstalovat vše potřebné.

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Takže nakonec jsem vytvořil nového uživatele a vše se srovnalo.
Celkově se mě zdá,že nový build 10586 vytížil více RAM a některé aplikace které byly ve verzi 10240 v pohodě se chovají občas zmateně.Deklarovaný rychleší boot start o 30% jsem nijak nepostřehl spíše naopak.
Uvítal bych radu jak s opravou UsrClass.dat když se podobné věc stane.

..jak psáno vytvořením nového účtu opraví problém..ale..předpokládám, že jde o to vytvořit plnohodnotný Microsoft účet a později se i na něj přihlásit a "zesynchonizovat ho s uloženými daty u nich jako ověření účtu kódem přes mail a i upravení svého jména/obrázku.."(ne při instalaci zadání minima údajů prvního uživatele). Pak se dá využít při přihlašování z jakéhokoliv compu s win10. Jinak se problém následně opakuje. :-D