Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Intel / AMD - nVidia / Ati

Zdravím, psal jsem sem už několik pšíspěvků o PC sestavě, ale pořád váhám, zda zvolit variantu procesoru a GPU Intel / nVidia nebo AMD / Ati.
Osobně se nakláním spíš k dražší (bohužel) variantě Intel / nVidia, jenže peněz není moc. A chtěl bych se zeptat v čem, nebo jestli vůbec jsou horší komponenty od AMD a Ati, nebo jestli jsem jen podlehl reklamě.
Například jsem totiž četl, že AMD procesory mají 26% poruchovost a Intel má jen 0,5% mám dojem. Takže zkráceně Intel, nVidia / AMD, Ati a proč.
Je to trochu nesrozumitelné, ale pokud mě někdo pochopí a poradí mi tak moc díky :)

CPU ti stačí 4590/4690 pokavaď neděláš práci s videem a je to na hry

• Pritom Intel <4690> je prakticky na urovni i7 <4770> odchylky v merení vykonu jsou identické nebo s +- 5% rozdílem pri rendovaní, WRAR, video, nemyslím ze je jen na hry :-)

Programy pro práci s videem umí využívat více procesorových jader,každé jádro může starat o rendering vlastního snímku, je počet jader prakticky neomezený a výkon může růst s počtem jader téměř lineárně,takže otázka sem tam v tom něco dělat a pracovat v tom 4jádru vs Xeon(8 vláken) víc jader kratší doba převodu atd... :-)

26% poruchovost rozhodně nemají, to by AMD už dávno zkrachovalo. Procesor (bez ohledu na výrobce) je jedna z nejméně poruchových částí počítače. Pokud si ho člověk sám nezničí např. přetaktováním, tak může fungovat skoro "věčně".
Výrobky AMD (jak procesory tak i grafické chipy) mají lepší poměr výkon/cena, takže se více hodí pro ty, kteří nechtějí moc utrácet.
Procesory Intel mají pokročilejší technologie, takže se třeba více hodí do pracovních strojů. V domácích/herních podmínkách se ty výhody ale moc neprojeví.

Intel procesory sú oproti konkurencií AMD oveľa rýchlejšie na jedno-jadrové výpočty, tzv. single-core. Teda po sčítaní na všetky, napr. 4-jadrá sú proste rapídne rýchlejšie čo sa týka výpočtového výkonu. Napr. taká vlajková loď AMD FX Vishera, je čo sa týka rýchlosti výpočtov na úrovni čipov Core i5 od Intelu. Na druhej strane sú Intel procesory oveľa drahšie oproti AMD. No a AMD procesory majú zase oproti Intelu vysokú spotrebu, tzv. TDP.Vtedy treba v niektorých prípadoch investovať do lepšieho chladenia a zdrojového napájania..

Jo ale na videa a hry stačí fx 8350, nebo 8000 serie. Prostě testy nejsou nic moc. Já jim nevěřím a udělal jsem dobře. S fx 4300 a r9 390 v gta 5 50fps, přitom v testu gta 5 fx 4300 jen 37 fps. Kde je chyba? Jo 30 fps jsem měl jen s r9 280x, takže cpu hru nebrzdilo. Tedka mám fx 8350 a je to lepší.

http://www.cnews.cz/recenze/grenada-proti-gtx-970- sapphire-r9-390-nitro-asus-r9-390x-strix-s-dcu-iii /strana/0/11

Mimochodem dost často je lepší r9 390/r9 390x jak gtx 980 a cenový rozdíl je velký. Kde je teda chyba těch co pořád mluví do amd? Sice nevydělává propadá se, ale to s výkonem nemá co dělat. Bohužel amd by se mělo za mě zaměřit jen na grafiky nebo grafiky a silné cpu. Jestli zen bude dobrý pak to bude dobré. A spotřeba u mě nehraje důležitost. Většinou je to pár w. A teploty jsou ok.

"Intel procesory sú oproti konkurencií AMD oveľa rýchlejšie na jedno-jadrové výpočty, tzv. single-core. Teda po sčítaní na všetky, napr. 4-jadrá sú proste rapídne rýchlejšie čo sa týka výpočtového výkonu. Napr. taká vlajková loď AMD FX Vishera, je čo sa týka rýchlosti výpočtov na úrovni čipov Core i5 od Intelu."

Není to pravda. Viz naše testy zde na poradně.

AMD FX Vishera, je čo sa týka rýchlosti výpočtov na úrovni čipov Core i5 od Intelu.

? V multi-threaded programech je <FX83xx> na urovni <i7>.
(pro to se i v porovnavacich testech, porovna FX8x s i7, takové to nejvykonejsi od kazdé znacky, nepocitaje FX9x)

Doufám že directx 12 tvrdě a nadobro vyhodí ze světa 1 jádrové hry a aplikace. Prstě kdo bude používát ve hře directx 12 automaticky by měla být hra tvořena pro 6,8 jader, to je jedno, ale multi. 1 jádrovky v roce 2015.