Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hlučnost větráku

Dobrý den.
Dneska jsem si ugradovat Bios na tomto počítači : ParckardBell imedia s2780 přímo od výrobce, ze stránek.
Dříve mi větrák šel kolem 800rpm až 1300rpm, což byla norma, ale při upgradování na novější BIOS se otáčky zvýšily na neůnosných 3300rpm až 3800rpm..větrák běží jak pominutý a ten hluk se nedá vydržet.
Zkoušel jsem rpgoramy, které by měly snížit otáčky, ale nekleslo to ani o 1rpm...
Neví někdo, co by se s tím dalo dělat?..děkuji mnohokrát předem.

V BIOSe na to urcite bude nastavenie. Ktore sa po flashi nastavilo na nejaky default.
Alebo ak tam nic neni tak to skus aj uplne vypnut zo zastrcky na minutu, pripadne aj vybrat knoflikbaterku na minutu.
Nechapem naco updatujes BIOS, este k tomu na takom crepe.