Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze vypnout externí dsk

Dobrý den,

poradí prosím někdo jednoduchý prográmek na vypnutí externího disku. Po odpojení prostřednictvím standartní nabídky BEZPEČNĚ ODEBRAT HARDWARE ... disk zmizí a notebook se tváří, že je všechno OK. Pokud na "odpojený" disk šáhnu disk se stále točí a dál svítí. Bojím se časem o data když ho budu stále násilím odpojovat za provozu. Dalším problémem je že disk funguje s notebookem a se systémem W7 64bit, ale nerozumí si s PC s Win7 32bit. Jedná se o se Western Digital Elements Portable 1500GB, disk je rozdělen na dva shodné oddíly.

Děkuji.

Ano, napíše že ho můžu bezpečně odebrat, ale přesto se disk stále točí a svítí. Myslím, že to asi není v pořádku. Nebo jo ???

K druhému dotazu u notebooku disk funguje bez problémů (vyjma odhlašování - viz. výše), ale u PC často zamrzá celý počítač po připojení disku nebo zamrzne až při kopírování s disku či na disk, někdy se stává, že PC disk nedetekuje disk vůbec případně pouze jeden oddíl (ze dvou).

To nevypina 5V ptz na 99,9999999999999999999% dosiek sa vobec neda za jazdy vypnut 5V USB a neexistuje na to ani ziaden standardizovany sposob. Posle to len spinout alebo sleep command disku. Preco to MS od visty vyhodil netusim (asi na to nejaky dovod mali, alebo najali nejakeho noveho studenta alebo cinana programatora a ten nemal sajnu tak to vyhodil :)

to je naprd

nikolivěk, neb to upokojí moji zvídavost.
EDIT: tak potvrzeno, disk se zastaví, ale +5V je tam stále, takže MM to tipnul správně.
Já to mám takhle nastavené rád hlavně proto, že když tam mám dvě flash (což mívám docela často), tak vidím, na který mi zhasla dioda a tudíž jí můžu vyškubnout.

Western Digital Elements 1TB a 2TB mám,vypínají se při odebrání přes ikonku vpravo a to tak,že zabliká a přejde do nějakého režimu spánku,prostě se netočí. Mám to na 8.1 potažmo už na W10. Mrkni na nastavení ve správci úloh. Moc možností ale není. Mám to teda ve stoláku.

Ano niektore sa vypnu, dnes som mal jeden 3,5kovy USB disk napojeny na W7 a urobil spin down po SW odpojeni. Mozno to MS posiela v zavislosti na tom jak sa disk identifikoval, alebo je to aj vec FW disku ze ci sa vypne hned po flush commande apod.

P.S> Ale neni to nutne, normalne sa po SW odpojeni da vytrhnut disk z USB, neni v tom ziadne nebezpecie.