Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení HDMI - DVI

Zdravím všechny a prosím o radu.

Mám firemní projektor s HDMI výstupy. Skrz zeď je veden HDMI kabel, nedá se s ním hejbnout, nevím jak je ohnutej, dlouhej ve zdi, nic. Potřeboval jsem ho prodloužit, což není problém. Jenže ho potřebuje zapojit přes DVI do počítače.

Mám tedy: (Projektor)>--HDMI kabel--> HDMI kabel--> Když to zapojim napřímo do nějakého noteboku,není problém.

Když to zapojím: (Projektor)>--HDMI kabel--> HDMI kabel--> (HDMI/DVI redukce) --> PC, signál mi to nenajde.

Když ale vemu jiný kabel a zapojím ho "nahrubu" (tak to prostě nepujde) (Projektor)>--HDMI kabel-->(HDMI/DVI redukce)-->PC, tak je vše ok.

Prosím, žádné rady jak to udělat jinak, je to ve firmě, nejde to. Zajímalo by proč to nejde přes jeden HDMI kabel navíc?

Díky moc všem předem,
V.

Tak v prvom rade Projektor je VSTUP a nie vystup.
V Druhom rade ako vies ze ho tvoj PC/Notebook nenajde signal ? Skusal si poriadne pozriet v grafickej karte nastaveniach ?,,, alebo aj vo Windowse, klavesnicovou skratkou "Win+P" nastavys MOD ako chces aby ti dalsi monitor sa zobrazoval.

pardon, trochu sem to pomotal, dvacet hodin v kuse v práci dělá svoje...

dělám tak trochu do IT, takže toto není potřeba zminovat

projektor má auto search mod, takže jakýkoliv signal zachytí..

jde mi o to, čím může být, že jak je o jeden hdmi kabel víc, tak signál neprojde dvi redukcí.... můžu to být méně kvalitnější redukcí například?

HDMI a DVI je elektricky to same, takze bud mas nejaku vadnu redukci, alebo si PC neprepol na DVI vystup.

BTW. a hdmi alebo dvi nejde donekonecna predlzovat, max. dlzka je tusim nejakych 5m neviam zhlavy najdi si to na google. (zavisi od pixelclock). A kazdy konektor navyse signal dalej zhorsuje.