Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoké teploty CPU

Dobrý den, mám takový menší problém s teplotami procesoru. Teploty se pohybují okolo 60 stupňů, a to jen projíždím internet. Vytížení procesoru při tom prohlížení internetu je okolo 35%. Po reinstalaci windowsu mi staršně větrák hučí a dosahuje otáček 3000 RPM i při běžném používání. Normálně míval tak okolo 1800 RPM . Dneska jsem se díval na ten větrák a viděl jsem, že je pasta už stará a zaschlá. Chci si koupit tento větrák: https://www.tsbohemia.cz/arctic-freezer-7-pro-rev- 2_d213886.html?gclid=CJ2utcKVl8cCFRLMtAodmRwHLw
A mám otázku..Čím setřít tu starou teplovodivou pastu, protože na tom větráku, který si chci koupit, už je nanesená pasta. Popřípadě, jestli mi doporučít jiný větrák nebo byste nechali tento. Díky za odpovědi.

• Tak kvalitni a tiché ve stejné katogorii je "C_Master EVO", tvuj uvedeny znam i kdyz nejde zrovna o novinku tak nechladi nejhur, neni hlucny, ale stale zustava jako prumer.
• To nejdulezitejsi jsi neuvedl "JAKE MAS CPU" /procesor, takle alespon budeme vedet na kolikati <W> cpu a "SOCKET", potrebujes chladit. :-)

jojo, ovladače chipset atd jsem nainstaloval ze stránek výrobce základní desky.. vytížení CPU mám momentálně 20% a teplota 50 stupnů. Vytížení RAM mám 2,36 GB.. Mám 4 GB RAM .. Nemůže to být třeba tím, že mám v pokoji 30 stupnů tedka v letních dnech?

On ale ten HWmonitor chip taku hodnotu v tom registri mal, speedfan ukazuje len to co precita z HW. Akurat to nebola teplota "CPU", ale tieto labely si tam naklikavaju tiez len useri vyberom nejakej blbej dosky pri instalacii speedfanu. Standardne speedfan lejbluje HWmonutor teploty ako "Temp1" az "Tempn". Navyse clovek rozumny si vsima hlavne hodnoty "Core", to su udaje z DTS.

Je léto, s to znamená, že by si měl mít ve skříni kvalitní cirkulaci vzduchu....měl sem stejný procesor..s originálním chladičem míval cca 50 stupňů někdy víc někdy min. Pastu sem nikdy neměnil, a to sem ho měl přes tři roky(jak psal už někdo jiný). Myslím že si s tím nemusíš dělat starosti, jestli se ti to nedostává na 80 stupňů, co sem já míval při 100% zatížení, nemusíš to řešit. Procesor je dělaný na teplotu až do 100 stupňů. Možná je tam až 120... Už si nejsem jistý :)

Jenom tak pro zajímavost, teď mám AMD osmijadro, 3,76 takt. Není to málo + AMD topí o něco více než Intel. Mám na to kvalitní chladič s velkým pasivem. Heatpipe... Normálně to mívá cca 35 stupňů, teď v létě pustit hru a jsem skoro na 60 a to je max co ten procesor může mít :) průchod vzduchu ve skříni mám dobrý, grafika není žádné dělo takže to zas tak moc nehřeje. Hold počasí dělá svoje :)

Jestli máš v pokoji 40°C jako já, tak se není čemu divit :D Já v idle mám 55-60°C a v zátěži se to dostane na takovou teplotu, že se přehřeje northbridge a spadnou mi ovladače od GPU :D
A to mám otevřenou bočnici a fučí na to větrák.

Jinak chladím Xigmatek Gaiou II (2 ventilátory), sedí pevně, horkej jako prase, ale prostě to nezvládá :)

V letním období se přeřívají i nečtyprocentní jedinci. Než se oteplilo, byly kontrolní měření teplot v pořádku? Při stejné zátěži se to s nočním ochlazením změní jak? Kdo a z čeho ten tajemný počítač stavěl? Zdá se že tu marníš čas ... ale určitě tu nějaký rádce z vody něco uvaří. Střelnice hadr ...

Tak v normálním počasí jarním byly teploty okolo 40-50 při průměrn= zátěži. Počítač je od HAL3000. V noci jsem se nedíval na teploty. Zkouknu to dneska. I když ono se v pokoji drží teplo i v noci.
Mé komponenty:
GPU: Nvidia GeForce 220 1GB
CPU: Intel Core Quad CPU Q8400 2,66GhZ
4GB RAM
Disk: Seagate 1TB
OS: Win7 Professional 64-bit
A pak mám ještě jeden větrák vzadu ve skříni : https://www.tsbohemia.cz/arctic-f9-low-speed_d1821 66.html

tím HYPER TX3 EVO by sis moc nepomoh

• A to zase z jakého duvodu?
(Nezlob se na me, ale mē spís pripadne, ze se drzís jen nazoru co jsi slysel zde, nebo nákych článku, bez nákych vlastních zkuseností, coz ty vlastní jsou hodnē podstatné)
• Kdyby jses kupríkladu nepripojil do tohoto vlákna, tak by bylo o polovinu kratsí :-D (né, dēlam si srandu)

A čeho se jako držíš ty? Jedna věc je že v týhle ceně byl nejlepší Gelid T dlouhou dobu,(ten jsem i měl) pak konkurent hlavně že byl levnější Silencium Pc Fera2,je plno testů takže jak chceš v tomto případě se článkama i řídím,já netestuju každej chladič jak chladí doma.;-) Jinak nemusím bejt expert stačí porovnat Silencium Pc Fera2 4x heatpipe,točák 120 vs HYPER TX3 EVO 3x heatpipe,točák 92 co asi bude chladit líp a dělat menší rachot v zátěži?

Jinak kratší vlákno určitě,ovšem ani jeden co tu byl ho neupozornil že když už ten chladič sundal neměl ho plesknout zase nazpátek když je pasta vyschlá.Kupovat chladič mě přijde taky jako blbost protože i když chladí hůř než zmíněný je pořád lepší než box a k Intelu určitě stačí s přehledem.