Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je to SIHClient.exe ?

Po upgradu na Windows 10 mi začal hlásit firewall požadavek na komunikaci aplikace SIHClient.exe. Jsem z toho nějak zmatený o to víc, když jsem se koukl na jakou ip adresu to chce komunikovat. Poradíte mi co se děje? Děkuji.
[https://lh3.googleusercontent.com/-GzY1MHUX4Zo/VcW zlNXJelI/AAAAAAAACig/XBA3q0XvAV8/s345-Ic42/Clipboa rd01.jpg]
[https://lh3.googleusercontent.com/-K8OE8qTcuCg/VcW zlAim0eI/AAAAAAAACik/LI3wG2mqqVo/s666-Ic42/whois.P NG]

to je přímý link na nějaké obrázky na cizím hostngu, nedejbill pod tvým přihlášením? obrázky v rozumném rozlišení jdou vložit i sem.
ale píšeš o upgrade na win10, čili to mám stejně na háku.
těm, koho to zajímá, napíš aspoň jméno tajného firewallu.
tvůj sihclient.exe si najdi na disku a podívej se mu do vlastností, co to máš.

C:\windows\system32\SIHClient.exe

SIHClient.exe tvorí súčasť Windows, ktorá sporadicky kontroluje aktualizácie systému. Nazval by som ju ako jednu zo stoviek súčastí sofistikovanej telemetrie, ktorá odosiela dáta o napadnutom OS prípadne upozorňuje a žiada o možnosť opravy systému MS.
https://who.is/whois-ip/ip-address/13.107.4.50

Osobne by som pri bežných užívateľoch s legálnou licenciou tento súbor Firewallom neblokoval, nevypínal ani SIHClient.exe neodstránil. Je možné súboru odňať veškeré prístupové práva.

je to silent install helper client,za normálnych okolností je to súčasť windows,ktorá dozerá nad updatami pre win,umožňuje pokial je tak nastavený win update bezobslužnú automatickú inštaláciu updatov/upgradov systému...zrejme v budúcnosti úplne nahradí wuaclient a spol...

to je maso.
zatímco nehlídatelně roste počet svchostů, za kterými se schovává rostoucí počet služeb pro všechno nemožné, v budoucnu by mohlo být nerozlišitelné, která svině mi cosi instaluje = pro mé dobrodiní automaticky aktualizuje.
prostě mrchosoft kdesi v pr... za mořem ví nejlíp, co mám mít v pc.

ale to se vlastně týká světa w10 - to je váš boj, ne můj.