Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plastic oled vs LCD

Ahoj vybírám si mezi mobily.
Jeden má poled a jeden má LCD.
Chci si koupit i televizi kterou lg nabízí jenže nikdy sem o poled neslyšel ani neviděl.
Jaký je rozdíl mezi poled a LCD? Které má pěknějši barvy? Který žere více baterky?

OLED jsou organické led diody. Kvalita obrazu je daleko lepší než LCD. Navíc narozdíl od LCD se nedá tak snadno mechanicky zničit (je to jen plastová folie tedy nejde zlomit). Dříve před lety v počátku existence Oled technologie byli akorát problémy že ledky se po letech vysvítí a ztrácí barvy, nevím jak to je teď s výdrží. Možná to už vyladili.