Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moje první PC sestava

Dobrý den,
rozhodl jsem se postavit si svoji první PC sestavu. Ovšem jak jsem psal je to moje první a bojím se, abych nekoupil špatné komponenty. Tak prosím vás o zhodnocení mých komponentů. Co bych mohl zlepšit, nebo naopak, co je přehnané(např. cena/výkon).
Tady je moje momentální sestava: http://www.czc.cz/118955,99689,126775,155903,16596 0,131897,152740,80294,101687,136173,152569/kody
Ještě k tomu mám v plánu dokoupit SSD disk na OS a často používané aplikace.
Předem díky za rady a tipy.

Jediná rada: v kategorii PC sestavy si vyber něco v té ceně, je tam dost M-Polových návrhů. Nebude tam ale podivný zdroj Žalman, dvouposchoďové RAM 1,65V, PCI zvukovka, wifi karta a podobné vychytávky. Obdržíš fungující sestavu, dokonce tam bude chladič CPU.

Tu zostavu mas dobre zostavenu ALE ja by som na tvojom mieste nekupoval tu ZVUKOVU kartu ale tych 800-900 Korun dal radsej do Grafickej karty ak chces hrtat na tom viacmenej hry.
---Ale inak ako pozeram tak chces mat vsetko viacmenej vo farbe kombinacii cierna a cervena :-p

Tak začnem, zubaté vysoké RAM, HDD Radšej WD (Lepšia skúsenosť), Zalman určite nie shit ktorý za rok zhorí, radšej Seasonic stačí 500W, GTX 960 určite nie, pomalá grafická karta, ktorá má pomalú 128-bit zbernicu ktorá už nie je vhodná na novšie hry a je drahá, napríklad R9 270X ak netúžiš po DirectX12, Doska môže byť ale radšej chipset Z97 pre možné pretaktovanie, pri upgrade "K" procesoru, CPU OK, Monitor Ok, kúp aj chladič na procesor, box je hlučný a dosahuje vysoké teploty.