Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Dobrý den,
mám problém s touto chybou,zde v poradně jsem našel,že příčina může být vadná RAM nebo problém s ovladači.Proto se ptám jak najít a odstranit ovladače k datovému kabelu DCA-510.Zkoušel jsem obnovení systému,bohužel nejde.Modrá obrazovka se mi objevuje 100% při kopírování DVDvideo z placky na disk,při běžné práci na PC za týden cca 2krát.Děkuji

pokud to jelo 2 hodiny (a projelo to všechny testy alespoň 2x), pak v takovém případě doporučuji odebrat z PC veškeré zbytné komponenty (zvukovky, redukce, kabely, modemy, apod.) a testovat stabilitu s postupným přidáváním jednotlivých komponent.

Dobrá věc také je podívat se, jaké sloty sdílí stejné levely přerušení a zkusit udělat "karetní mariáš" tak, aby si všechny komponenty "sedly" (např. SoundBlastery jsou na výběr PCI slotu velmi háklivé)

Takže jsem odpojil co se dalo,moc toho nebylo :-).Zůstaly 2 disky (mám PATA ve FAT32 a na něm winXP a SATA v NTFS :-[),2 mechaniky a čtečka paměťových karet,zvukovku mám integrovanou na desce.Dal jsem kopírovat to DVD a opět modrá obrazovka.Nemůže být problém ve velikosti kopírovaných souborů(nastavení v BIOSu)?Menší soubory zkopíruji bez problémů.Ještě zkusím vytahat ty RAMky a dávat je tam po jedný (mám 3*512,všechny stejný typ a výrobce).Ještě prosím jak zlikviduji ty ovladače k tomu kabelu?Děkuji

No docela by mě tedy zajímalo kde je chyba.V computeru 07/07 sem zjistil,že podle analýzy Microsoftu jsou nejčastější pády systému:
70% ovladače zařízení jiných výrobců
15% neznámých
10% chyby hardwaru
5% chyby v programovém kodu Microsoftu
Dále cituji:"Pokud dojde k chybě v ovladačích,zjistíte jméno souboru hned na modré obrazovce."
Jelikož mi to na té obrazovce žádný soubor nevypíše můžu tedy chybu v ovladačích vyloučit?
Jinak jak jsem již psal 100% nastává pád při kopírování Vobu z placky na disk.

Statistiky ti prd pomozu, kludne mozes mat problem v tom co sa vyskytuje v 0.0000000001% pripadov :-)

V prvom rade si stiahni memtest86 z www.memtest86.com a nechaj to testovat tak 10hodin. Potom si stiahni goldmemory z www.goldmemory.cz (spusta sa z DOSu, startovaciu disketu DOSu napr. z www.bootdisk.com) a otestuj to aj s goldmemory aj ked memtest nenajde chybu.
Dalej dufam ze nemas nic pretaktovane (hlavne ma zaujima FSB).

Ak to nepomoze tak ovladace, mozes pozakazovat v spravcovi zariadeni nepotrebne zariadenia (pravy klik - zakazat), povytahuj USB zariadenia.

Na tej modrej obrazovke si pozri poriadne tam kde je cislo chyby su aj dalsie cisla a za tym ake je tam vypisane .exe alebo .dll apod. to je dolezite, hlavne si vsimat ci je to stale rovnake (problem s ovladacom alebo s danym .exe alebo .dll) alebo ak je to stale ine tak je pravdepodobny problem s RAM.
priklad:

STOP 0x000000D1, (0xcislo, 0xcislo, 0xcislo, 0xcislo) IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL nejaky.exe alebo .dll alebo .sys

P.S. a ak chces vytvarat/pracovat so subormi >4GB tak len na NTFS.
P.S.2. teoreticky by mohol byt problem aj s HW napr. slaby zdroj alebo problem s doskou alebo BIOSom, najprv ale by som testoval RAM ako pisem vyssie.

Tady to mi to hlásí,mám dojem že to poslední číslo se mění:spyware
Jinak přetaktování žádné,Fortron 350W,GK 6600GT,Sempron +3000,dvě mechaniky,dva disky.RAM mám 3*512 (všechny stejné)Zkusím je ještě jednou vytahat a vyzkouším všechny solo (že by byly všechny tři špatné to snad ne)Zatím díky

Skus to na skusku napojit na silnejsi zdroj (pozicat apod)
Aky to ma socket? Ak je to 939 (neviem ci sa robili aj semprony na 939) tak skus len 2 RAM moduly v dualchanneli.
Skus ten goldmemory.cz a nechaj to testovat dlhsie (5-10hodin)
P.S. co tam je za dosku? Skus do BIOSu defaulty.

Tak mě to postihlo před chvílí.... 3-[
Zničeho nic, při klidu PC ve Windows...

BSOD
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL...
Systém Windows zjistil chybu a byl vypnut....

Vůbec se mi nedaří nabootovat, nenajede BIOS, černá obrazovka (kontrolka je oranžová), nic.

Může to být baterkou? (zdála se mi už jakásí bídná; PC jede furt přes UPS. Když jsem jej nedávno vypnul i na UPSce, musel jsem znova nastavovat datum a čas. Jenže jako bordelář jsem pak na to zapomněl...)

Vaše tipy?

L-Core (z jiného PC)
WinXP SP2, všechny aktalizace. P4/3GHz, ASUS P4C800 Deluxe, 2*512MB RAM, 2x160 PATA HDD, ATI850XT, Audigy2 Platinum eX....

Deska :-/ Po výměně baterky jsme se sice se svým dvorním technikem do BIOSu dostali, ale zamrzalo a restartovalo se to i tam.

Bohužel socket478 (+ Prescott), AGP už moc neletí, ale co se dá dělat. Zítra budu mít jakousi šunku (zvukovka i GK integrována; na rozdíl od dosavadního stavu), abych vůbec rozchodil životně důležité věci (účto atd.). Disky jsou naštěstí OK, data navíc řádně zazálohovaná. Ovšem z herního děla bude rázem slabá kancl. mašina; co se dá dělat...

Jsem zvědav, zda na nové desce bez přeinstalace Windowsy rozjedu ::) Jednou se mi to už povedlo, ovšem v dobách Win98. Spartakiáda s instalačníma CD je to poslední, co mě láká....

Nejvíc mě se*e jeden program, jehož instalace musí být verifikována přes internet na serveru výrobce. Případná odinstalace taktéž (licence se "přenese" k nim). Jak si s tím poradím, to opravdu netuším, pokud Windowsy z disku nerozběhnu. Jedná se o soft za desítky tisíc....

********
Aspoň jedna dobrá zpráva, manželka navrhla nákup dalšího PC... ;-)

Všecko se normálně točilo. Zdroj technik přeměřoval jakýmsi digitálním přístrojem (píchl 20-ti pinový konektor, co vede ze zdroje na desku do měřáku + nějaké molexy.... ukazovalo to napětí na jednotlivých větvích... prý v pořádku).

LOL tak to meranie zdroja tak ako to popisujes to bola riadna hovadina :))
Najlepsie je proste vziat iny zdroj a skusit. Netvrdim ze to nie je doskou ale moze to byt aj nieco ine, a prekontrolovat ci sedi dobre chladic a toci sa vetrak a skusit iny zdroj je jednoduchsie, nepotrebne karty z dosky povytahovat... Az ak nic nepomoze tak by som skusil vymenit dosku... Ale ak uz mas objednanu novu dosku tak to uz je jedno..

Tak to opravdu bylo deskou.
Mám teď ASRock P4VM890; jedinou, co jsem rychle sehnal na socket 478 (protože na tom PC potřebuju dělat)

Windowsy nenaběhly, ale oprava instalace z CD kupodivu pomohla. Akorát jsem (po naběhnutí) odinstaloval ATI, Creative a nainstaloval VIA 4 in 1 a ovladače onboard grafiky a zvuku....

Žádná sláva, ale jede.

V nejbližší době musím koupit něco nového a toto bude jen rezerva.

Spatnyho je na tom to ze s tym zmeras hovno (aj ked je napatie "v normalu" tak to este neznamena ze tam nebudu zakmity atd., t.j. neznamena to ze zdroj je OK).
P.S. a navyse to asi meral bez zapojenia na dosku a zariadenia v PC (?) takze to je imho uplna blbost. Ak by bol zdroj uplne v haji tak by to ssamozrejme videl, ale povedat po takom merani ze zdroj je urcite ok je blbost.

Tak já mám ten samý problém už hooodně dlouho dobu. Vždycky mě to sere a párkrát sem do svýho miláčka i kopnul :) Dneska sem si koupil novou ramku od kingstna litra ostatní povytahal ven. Už sem skusl hromadu rad na fórech a ptal se i machrů. Ale po přečtení tohohle článku a skoušením některých věcí sem zjistil (mám stejný typ desky) že neodešli ramky(a já idiot si ji ted koupil) al dokonce celý řadiče ram!!!! tímpádem je deska prakticky neoužitelná a nespolehlivá:( Důvod toho selhání je přehřátí v tom místě stiku kontaktů s deskou. Já totiř stahuju docela dost takže mi počítač běží někdy i víc než 3 tejdny v kuse. Stejnej problém máme ve firmě s jedním serverem u kterýho taky odešli ty řadiče stejným důvodem. Hold je to špatně dodělaný výrobejk nebo nekvalitní výrobek. Což zrovna u desek microstar moc nehrozý na zákl desky sou machři i když je asus dohání :) Ok to sem jen chtěl přispět do diskuze že to je tím žeodejdou řadiče na desce a nic moc s tím nepomůže .) Tak zatím

Cau, todle se mi taky uz parkrat stalo...
Docela urcite za to muzou nejaky aktualizace do windows co se stahujou, protoze kdyz neco funguje dobre a pak bez jakejchkoli zmen HW i SW to udela todle, tak imho moc podezrelejch aplikaci neni...
Hloupy reseni je nainstalovat vsechno znova :-/
(ostatne to XP nikdy neuskodi, ale neni to idealni neplanovane )
Lepsi reseni je mit zalohovanej operacni system, idealne kazdej den a kdyz se vam todle stane poprvi tak staci dat obnoveni systemu na predchozi den a vzpomenout si co se tak asi tak mohlo podelat... prece nebudeme delat stejnou chybu podruhy, ne ?!
peace

Mám taky tento problém:

==================================================
Dump File : 122812-30919-01.dmp
Crash Time : 28.12.2012 3:57:57
Bug Check String : IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Bug Check Code : 0x0000000a
Parameter 1 : fffffa00`02a4de68
Parameter 2 : 00000000`00000002
Parameter 3 : 00000000`00000001
Parameter 4 : fffff800`028cd800
Caused By Driver : ntoskrnl.exe
Caused By Address : ntoskrnl.exe+7efc0
File Description : NT Kernel & System
Product Name : Microsoft® Windows® Operating System
Company : Microsoft Corporation
File Version : 6.1.7601.17944 (win7sp1_gdr.120830-0333)
Processor : x64
Crash Address : ntoskrnl.exe+7efc0
Stack Address 1 :
Stack Address 2 :
Stack Address 3 :
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\Minidump\122812-30919-01.dmp
Processors Count : 2
Major Version : 15
Minor Version : 7601
Dump File Size : 276 080 ==================================================