Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fyzická osoba: může vystavit fakturu?

Jsem fyzická osoba, zaměstnanec, nepodnikám, nemám živnosťák, DIČ a tyhle věci. Jen prodávám svou knihu. Obrátil se na mě člověk z firmy a chce si ji objednat na firmu, žádá fakturu. Můžu vůbec za těchto podmínek fakturu vystavit? Jestliže jo, co na ná mám uvést?

Děkuji všem,
Pavel

konstantní symboly pro běžné smrtelníky byly zrušeny již v roce 2004.

Ano, vím, že byly zrušeny. Ale řada lidí o tom neví a dělá pak problémy, když nejsou uvedeny. Proto doporučuju radši nějaký konstantní symbol na fakturu uvést. (Psala jsem ostatně "bývá zvykem uvádět konstantní symbol platby", nepsala jsem, že je to povinnost.) Není to nic proti ničemu a předejde se zbytečným problémům a případnému zdržování plateb plátcem.