Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno W10 na kopii W7.

Dobrý den. Vím že o W10 se toho tu už napsalo spoustu, ale přes to bych se chtěl zeptat na pár věcí. Mám legální W7 Home Premium, a chtěl bych si vyzkoušet W10, ale o W7 nepřijít. Vím že se k nim můžu zase vrátit, ale nevím, jestli budu pak moct znova nainstalovat W10. Chci to vyřešit takto. Udělal bych si kopii disku (image) a na tu pak ty W10 nainstaloval. Takže bych měl 1 disk W7 a 2 W10. Půjde to a bude to tak legální? Na tom druhém disku bych nechal všechny dosavadní programy, (teda jestli to ty 10 nevymažou) buď půjdou, nebo si počkám jestli půjdou časem zprovoznit. Bude to tak fungovat? Děkuji za odpověď. :beer::beer::beer:

dam ti radu = neinstaluj windows 10 a mas o jeden problem potom menej.
Ale asi nemas doma co robit a nudis sa tak si najdi radsej frajerku a zbytocne neriskuj upgradom na novy Windows 10.
Rozdiel takmer ziadny nebudes mat oproti Windows 7. Az na to metro rozhranie je to viacmenej to iste.
Ak si myslis ze budes mat potom TURBO masinu tak si na veeeeelkom omyle.

Legální bude mít buď W7 nebo W10. Ne obojí na dvou discích, na přeskáčku. Při upgrade na W10 se na serverech MS poznačí tvá licence (asi nějak včetně hardware PC) - s tím, že máš 30 dní na návrat k W7. Když najednou spustíš tentýž PC v W7, mohou poznat, že nějak podvádíš.

To nevím, to si myslím.
Zkus zavolat na jejich linku podpory, mají ji zdarma (800*), třeba už budou vědět víc, jak je to s opakovaným zkoušením W10, pokud se v 30 dnech vrátíš k W7.)

Mozes sa vracat a znovainstalovat kolkokrat chces, nepocita sa to (resp. este som nepocul o tom ze by to MS pocital)

Ak si to chces len tak skusit na skusku, tak si mozes tie WIn10 skusit nainstalit z iso trebars do virtualneho PC vytvoreneho pomocou programu virtualbox (zdarma viz google) a nezadavat tam ziaden instalacny kluc (bude to asi potom ako neaktivovana 30dnovka)