Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kolaps wifi po spustení DC++

Mám doma zriadenú domácu wifi sieť, kde sa na AP wline W3000G pripájam notebookom A6R a stolovým PC (AMD Athlon64 X2 3800+ EE, MSI ATI RX1650XT T2D256EZ PCX, Enermax Chakra ECA3050-B,Fortron 400W Blue storm II, A-DATA DDR2 1GB 800MHz,ASUS M2N E) pomocou wifi USB stick MSI US54G. Pri surfovaní a bežnom používaní internetu vrátane sťahovania cez firefox a getright je všetko v poriadku. Akonáhle však spustím na stolovom PC (nie na notebooku)sťahovanie cez DC++, poprípade BitLord, po pár minútach pripojenie na sieť spadne na oboch počítačoch a o chvíľu sa opäť obnoví. Takto sa to opakuje až do vypnutia DC++ , potom je spoj znova stabilný. Pred mesiacom som menil počítač, na tom starom všetko fungovalo bez jediného problému. Neviem v čom môže byť chyba, vyskúšal som už všetko, čo ma napadlo ale poradiť si neviem. Ak by niekto vedel ... Ďakujem.

spadne connect?
v nastaveni dc++ polozka pripojeni odskrtni(nezaskrtnuto nepouzivat) NAT uPnP prepni na pasiv

vyzkousej to na standardnim dc++ ,jine klony (zion zetko odc...)muzou mit jiny zpusob pripojovani

pocitej s moznosti chyby klienta (namatkou vzpominam na nemoznost pripojeni ziona jiste verze jako pasiv)

Takže, vyskúšal som ešte odinštalovať ovládač, ktorý bol k USB MSI US54G priložený na CD a nainštalovať iný zo stránky výrobcu a zatiaľ to ide bez problémov vyše hodiny. Nechápem, či MSI US54G mohol kvôli ovládačom zhadzovať wline W3000G, ale tak sa mi to javí.

To som sice nespomenul, ale ak by si nasiel starsie moje prispevky ked pocujem wifi+msi tak sa mi stavaju vlasy dupkom na hlave.
Nehovoriac o tom, ze drviva vacsian usb stickov stoji nahovono. Ked uz tak teda pci kartu, ale skor by som sa prihovaral za ethernetoveho klienta, ktore funguju v drvivej vacsine pripadov bez problemov.
Tipujem, ze MSI mal nejaky problem s prijmom a bud nutil W3000g menit rate alebo dokonca modulaciu, co viedlo k vytuhom zariadenia.