Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s RAM a Win Aero zároveň

Dobrý den,

potřeboval bych poradit s mým počítačem. Na většinu věcí jsem si vždy věděl rady, ale na tohle moc ne a to jsem to zkoušel najít i na internetu...

Takže.. mám 2x RAMky po 4 GB, takže dohromady 8 GB, ale nefunguje mi Windows Aero, když si zapnu PC. Musím ho restartovat a takhle vždy funguje až na 2. pokus. Jednou jsem prohodil své RAMky (pozn. mám je tam správně zastrčené s mezerou slotu, jakože nejsou přímo vedle sebe), abych to opravil a také se povedlo, fungovalo to na 1. pokus, ale zase se mi zobrazovalo jen 4 GB RAMek, nějak to vůbec nechápu, tak jsem to dal radši tak, jak bylo, ale zase nejde to Aero. A dodávám, že jsem už zkoušel reinstalovat comp, mám tam Windows 7 Ultimate 64-bit a mám herní sestavu PC, stará cca 1,5 roku.

Děkuji za odpověď.

:-)

Bude tam najskor nejaky HW problem s RAM.
Skusal si do BIOSu defaults a save&exit nech sa pripadne zrusia pretakty, a otestovat RAM v memtest86+ po nabootovani z UBCD? (vypal si na CD)
Pouzivas integrovanu grafiku?
Ovladace si instaloval jake presne odkial presne? (instalovat aj pre chipet aj pre grafiku z webov vyrobcov dosky a grafiky)

A BTW. pre stare nvidia grafiky mozu byt lepsie stare ovladace, typicky su na webe skutocneho vyrpbcu grafiky (t.j. ne nvidia) pre dany model, model byva na nej nieke napisany, alebo na fakture.

P.S. ale ked to reaguje na manipulaciu s RAM, tak je v prvom rade problem v nich - kontakty socketu CPU alebo RAM socketov, skus ine sloty. Pripadne si pohol aj grafikou ked si v tom montoval, skontroluj ze sedi spravne a nevadi kejs - ak vadi tak sa da zaslepka povolit (skrutky u konektorov grafiky)