Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIN10 - po chybové aktualizaci - problém s WAN i WLAN

Dobrý den, dnes jsem odjel z mého bydliště a v místě bez připojení jsem zapnul notebook ( Asus N550JK). V zápětí po zapnutí se nesmyslně spustila aktualizace. Notebook se několikrát restartoval a následně napsal ,,Po chybné aktualizaci návrat změn" , či tak. Po vrácení změn jsem notebook zapnul a najednou vidím, že je něco špatně. Od té dob vždy po zapnutí je dole v liště u ukazetele internetu a zvuku červený křížek. Po kliknutí na zvuk se objeví okénku s odstranění problému, problém se vyřeší. toto se opakuje po každém zapnutí. Když kliknu na ukazatel signálu Wifi modul nevidí žádnou sít, ani po drátě, ani WIFI , ikdyž v Ovládacích panelech je sít (sítě vidí).

Po docestování jsem ntb píchnul do WAN a aktualizaci dokončil, problém však stále trvá.

Budu rád za každou radu, děkuji

Do správce zařízení jsem se díval, zvukovka, WAN i WLAN adaptér pracují správně (údajně).
Instalaci jsem provedl tak, že jsem obnovil tovar.nastavení, pak jsem tam šoupnul win10 a pak jsem reinstaloval ovladače.

Zde je ipconfig:

Microsoft Windows [Version 10.0.10240]
C:\Users\Jiří>ipconfig -all

Windows IP Configuration

   Host Name . . . . . . . . . . . . : Jirka
   Primary Dns Suffix  . . . . . . . :
   Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
   IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
   WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) Dual Band Wireless-N 7260
   Physical Address. . . . . . . . . : 0C-8B-FD-9E-F2-D7
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 2:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter
   Physical Address. . . . . . . . . : 0C-8B-FD-9E-F2-D8
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Ethernet adapter Síť Ethernet:

   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
   Physical Address. . . . . . . . . : 40-16-7E-14-B1-BF
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::cc2a:f6bf:d2ba:91ac%3(Preferred)
   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.12(Preferred)
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Lease Obtained. . . . . . . . . . : sobota 8. srpna 2015 20:32:25
   Lease Expires . . . . . . . . . . : neděle 9. srpna 2015 20:42:28
   Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1
   DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
   NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Tunnel adapter isatap.{614FE99F-6676-46C3-89FD-897D0EF08033}:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
   Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Teredo Tunneling Adapter
   Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
   IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:0:5ef5:79fb:24f4:4a6:3f57:fef3(Prefe
rred)
   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::24f4:4a6:3f57:fef3%10(Preferred)
   Default Gateway . . . . . . . . . : ::
   NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Disabled

C:\Users\Jiří>

Wireless LAN adapter Wi-Fi:
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No

proč? to budeš v každé síti konfigurovat wifi ručně?

...pak jsem reinstaloval ovladače.

chipset driver jako první? pokud ne, je to špatně.
je to fuk, ten slavný upgrade z win8 mrchosoftu jaksi nevyšel. podle desítek dotazů na nefunkčnost je jediným spolehlivým postupem čistá instalace.

wifi může mít pevnou ip jen u nepřenosného stoláku a i tak bys musel vědět, co děláš. takže dhcp.

ačkoli mám částečně na starosti pár (set) pc v práci, jsem odpůrce automatických aktualizací - nepřináší nic dobrého, nejsou užitečné ani neškodné a v češtině už vůbec ne dobře otestované.
bohužel ruční aktualizace jsou pracné.

Na ntb žádné tlačítko pro wifi nemám.

Jen upozorňuji, že to začalo blbnout až po aktualizaci stávájících WIN 10, nebyl to UPDATE na WIN10.

Zkoušel jsem najít nový ovladač přímo ve Správci zařízen.
Ten mi však napsal, že mám aktuální ovladač.Na stránky výrobce se ale přesto podívám.

Pořád ale nemůžu přijít na to, proč to začalo blbnout až po té zkažené aktualizaci. Když teď dám vyhledávání nových aktualizací, vždy mi tam jedna vyjede, potvrdím ji a počítač se začne aktualizovat, načež se aktualizace zastaví a vracejí se změny. Jak z toho ven ?

Co to je presne za aktualizace? (KB neco)
V centre sieti u nastaveni adapterov si nastav u IPv4 a IPv6 vsetko na ziskat automaticky.

Na webe vyrobcu https://www.asus.com/Notebooks/N550JK/HelpDesk_Dow nload/ je v sekcii Wireless aj
ASUS Wireless Radio Control (A driver to make you switch Airplane mode(Wireless) On/Off)
co bude urcite okrem typickych asusackych ACPI ATK somarin tiez dolezite na zapinanie vypinanie radia. Nejaka klavesa na to asi bude tiez (Fn+neco)

P.S. tie drivery su v sekcii pre Win8.1, si to skus preinstalit. A prajdem dalsie prijemne zazitky s W10, ja ludi nechapem, bolo ti luto ze to s W8.1 perfektne fungovalo?

Ten update se jmenuje : Cumulative Update for Windows 10 for x64-based Systems (KB3081424).

EDIT: Tak jsem mrknul na stránky INTELu a když už přejdu na stránky ovladače pro tento WIfi modul pro WIN10 a kliknu na jméno ovladače, abych ho stáhl, objeví se stránka že Page s ovladačem neexistuje. Dobrý forek od INTELu...

Hlavne z toho webu asus aj preinstaluj ten ACPI ATK pre Win10 (v sekcii pre Win10)
Ten wifi posuvnik vo Win mas teda na zapnute?
Skus to este vypnut a vybrat nabijacku aj baterku ak sa da, nech sa resetne EC, ten moze tiez cosi blokovat. Alebo skus vypnut wifi a restart Win a znova zapnut apod (posuvnik wireless enable v nastaveniach W10)

Tak jsem odinstaloval předchozí ATK driver a stáhl a nainstaloval nový z Asus stránek.

Teď po reinstalaci ATK driveru mi to už vše (snad) jde, ale ta aktualizace KB3081424 ve službě Windows Update pořád čeká. Tak mám strach ji znovu pokoušet nainstalovat. Co myslíte vy ? Jinak tady jsem problém zdokumentoval telefonem.

EDIT: Hlavní důvod natáčení byl můj šok, že v obrazovce pčihlášení byly WIFI sítě vidět, v systému však už nikoliv. Baterií vyndat nemohu, není vyjímatelná.

EDIT 2: Tak jsem si přečetl návod, jak tu aktualizaci nainstalovat. Povedlo se mi ji konečně nainstalovat, ale po restartu, po té aktualizaci je ten problém zpět. Neukazující se WiFi sítě a nemožnost připojit se k nim + napuštěná služba zvuku. Aby do toho blesk bouchl, opravdu už....

OMG co tam robis za kraviny. nemas ziadne vyrobni nastaveni Win10, ked to vyrabali tak neexistoval ziadny Win10. Mozes to obnovit uplne (t.j. neostanu tam data ani programy) z recovery od vyrobcu na stav od vyrobcu. Mackat spravnu klavesu po zapnuti.
P.S. A dalsi dotaz rovno nazvi "ludia neinstalujte si ten nefunkcny posahany Win10 new tamagochi NSA edition". :)

Po stisku tlačítka napájení se mi zobrazuje modrá OBRAZOVKA se smutným SMAJLÍKEM a nápis, že je v mém PC něco posrankané aže bude proveden restart, načež se ntb jen vypne. Toto se mi děje neustále po obnově továrního nastavení se smazání dat. Dnes jsem zkoušel po startu mačkat F9 pro start Asus Recovery, ale obnovení továrního nastavení skončí neúspěchem i Oprava startu systému neskončí úspěchem a ukončí se. Win10 asi vymazaly bitovou kopií a teď s tím jsou problémy. Že ale nejde ani ta diagnostika, to jsem z toho jelen....

Myslíš, že pomůže, když té stránek MS stáhnu TEU utilitu pro rucní stažení WiN10, vytvořim bootovatelnou flashku a zkusim čistou instalaci ?

Co sa tyka tych recovery moznosti - mas tam vsetko. Nastaveni spusteni, skusit zaskrtnut nudzovy rezim ze ci to nabehne potom. Mas tam aj prikazovy riadok, tym sa da opravit vsetko mozne, v prvom rade si mozes pozerat bcd zaznamy prikazom bcdedit a nastavit si s nim spravne GUID recovery oddielu rucne (potom bude fungovat recovery)

Body obnovy, po mé kontrole, žádné neexistují (zkontrolováno z Asus Recovery).

Zde je výpis z Příkazového řádku k tomu disku:
[http://files.uloziste.com/d286959c88a8c8ed/IMG_201   50811_093257.jpg].

Toto mi vypsalo po příkazu bootrec/rebuildbcd:
[http://files.uloziste.com/d286959c88a8c8ed/1439278   766478-990744351.jpg]

Zkoušel jsem nabootovat, neúspěšně, zkusil jsem recovery Windowsů, také bez úspěchu.

Toto po napsání bcdedit:
[http://files.uloziste.com/d286959c88a8c8ed/1439278   7995111987500315.jpg]

To tam mas trochu komplikovanejsie porozdelovane. Asus to evidentne riesi trochu inac jak v linku ktory som uz daval nizsie a teda neviem zhlavy co presne tam chce mat aby to naslo recovery oddiel (musi tam byt minimalne Recovery Enviroment zaznam ukazujuci na spravne GUID recovery oddielu). Idealne porovnat si bcdedit zaznam s nejakym asusom ktory funguje normalne, alebo nejakym live linuxom si poriadne prezret subory na recovery oddieli, tam najdes aj scripty (napr. hladanim podla obsahu) ktore vytvaraju bcd zaznamy (najdes v nich bcdedit) a ked urobis dane bcdedit prikazy potom v tej konzole tak si obnovis recovery funkcionalitu. Bude to nieco podobne jak v bode 6 linku co som daval nizsie.
To sa neda tuto vypisovat do poradne ptz to neni nejake klik sem klik tam, je to o hladani a najdeni spravnych veci a ich naslednom spravnom pouziti.

BTW. len tak zo srandy skus v biose vypnut UEFI boot, ci to nahodou nenabehne :D

A zobraz si guid (to je tych vela cisel s pomlckami) recovery oddielu
diskpart
select disk 0
select partition 6
detail partition

a nasledne moze skusit postupovat podla tohoto tu navodu
http://mrlithium.blogspot.de/2011/10/my-boot-confi guration-data-bcd-store.html body 4. 5. 6.
GUID pouzijes svoje samozrejme, ne to jeho.
Ked sa na to necitis, tak si stiahni instalacku cisteho W8.1 od MS, je to zdarma, link som uz daval.

Este je jedna ina moznost - skusit v live linuxe nakopirovat veci z recovery oddielu na usb stick, ze ci to nenabootuje do recovery. Musel by si mat FAT32 stick (kvoli UEFI bootu) takze toto ide len ak su tam vsetky subory mensie jak 4GB (hlavne teda tie .wim), pripadne skus to nakopirovat na USB stick ktory bol urobeny bootovatelny pomocou MS USB download tool a nejakeho iso, ten bude v NTFS a bootovatelny. Ale to je bez zaruky to je len taky pokus hodit recovery na USB stick.

Ne.
Guid recovery oddielu vypise diskpart (detail partition). Recovery oddiel GUID mas zadat do toho noveho zaznamu v bcdedit.
P.S. ono tam je toho trochu viac, nielen guid oddielu, aj kazdy zaznam v bcdedit ma nejake guid, a musi to tam byt spravne prelinkovane, najdi si radsej script na recovery oddieli lebo toto zhlavy nevygenerujes.
Asi na to radsej zabudni a nainstaluj si tam ciste Win od MS :)