Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moje pc nedetekuje graficke karty PCIe 2.0.

Mám takový problem, planují updrade mého pc takže jsem si pořídil grafickou kartu Radeon R7 240 1gb. Po obdržení jem ji aplikoval do pc ale při startu jen pípne zakl. deska ale nezobrazí se obraz ale vetrak na gpu se točí. Takže jsem jí šel reklamovat protože sem si myslel že je nefunkční a zkusil jsem nějakou trochu starší R5 230 ale vyskytl se ten samy problem i přesto že moje zakladní deska podporuje PCIe Express 2.0. Pak jsem našl nějakou starou v krabicích Geforce 6600 510mb a ta najela uplně normalně.

Takže bych od vás zádal nějakou radu.

Fandim Ti a rad poradim. Ale odflakol si stranku dotazu:
Nezabudnite špecifikovať konfiguráciu, ako napr. operačný systém alebo hardvérovú konfiguráciu, na ktorej sa problém vyskytol ...

Takze dal si do neznamej dosky grafiku od AMD/ATI a neznamy OS Ti ju neidentifikoval?
"Geforce 6600 510mb a ta najela uplně normalně"

Aku si mal grafiku pre zacatim experimentov?
Predpokladam, ze najaku nVidiu a preto sytem prijal Geforce 6600. Windows uz mal nejake ovladce.

Potom si bez akehokolvek upozornenia operacneho systemu jednoducho vymenil nVidiu za AMD/ATI?
Ale to je podraz a v slusnych rodinach sa to nerobi.

1. stiahni si vopred zodpovedne ovladace na graficku kartu, ktoru chces instalovat.
(z webu vyrobcu, presne na Tvoju grafiku a na Tvoj tajny OS, vcetne 32/64-bit)
2. daj do PC grafiku, ktora funguje (asi Geforce 6600).
3. odober vsetky ovladace starej grafiky (predpokladam nVidia)
4. ked Ta vyzve OS na restart, nerestartuj ale vypni PC.
5. pri odpojenom PC od 230V vymen graficku kartu
6. potom naistaluj vopred pripraveny a spravny ovladac grafiky.

P.S. mozno sa mylim, ale "varit z vody", ked si blizsie info nedal?
P.S.S. aky mas PC a ci nepchas kabel na monitor kusok vedla ...

Cpu: Amd Athlon Dual core processor 4450+
Gpu: Intergrovana Amd Radeon hd 3200
OS: Windows 7 64 bit.
Zakl. Deska: Gygabyte GA-MA78GM-S2H
RAM: Kingston Hyperx beast 4gb (2x2gb)
Bios verze: F5

Moje pc Donedávna jelo na intergrované gpu kterou jsem zmínil ve specifikacích a ta jaksik už nesplnovala moje požadavky tak jsem si zkoušel pořídít R7 240 ale jak sem již psal tak nenajela...tak jsem zkusil nižší třídu R5 230 ale vyskytl se ten samy problem, tak sem zkusil opravdu starou kartu geforce 6600 ale ta najela bez problemu. Moje pc podporuje PCIe express 2.0 a bios je vlastně uplně v default nastavení takže nevím jestli to je chyba tam ...ale to by mi pak nenajela ani ta stara geforce.

Předem děkují za rady.