Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rada ohledně RAM paměti

Dobrý den, vlastním notebook Toshiba Satellite C55-A-1H9

http://www.toshiba-czech.com/discontinued-products /satellite-c55-a-1h9/

Aktuálně mám 4GB operační paměti a rád bych je vyměnil za 8GB (2x4 GB). V těch sběrnicích apod se moc nevyznám, ramky jsem ještě neřešil a nechci riskovat, že koupím ramky, ale pc si s nima nebude rozumět. Potřeboval bych radu od zkušeného, jaké ramky koupit s výhodnou cenu, nic předraženého.

Notebook je ještě rok v záruce a výměnou paměti o záruku nejspíš přijdu, tak doufám, že pc ten rok bude fungovat normálně. Nechci platit předražený servis za montáž ramek, které zvládnu i já sám.

Hry hraji na ultra v pohodě, jenom 4GB paměti je málo, tak prahnu po 8GB.

Jaké ramky mi tedy doporučíte pro tento typ notebooku?

Předem děkuji

Stiahnis i CPU-Z, ten program ti vypise ake ram tam mas, kup rovnake.
O zaruku neprides, vacsinou je to zalezitost par skrutiek a ramku v pohode vymenis. NB nema ziadne pecate.
Zo znaciek ja osobne preferujem Kingston.
Inak sa mi nechce verit, ze nejaka hra si cucne na nb viac ako 4GB RAM.

Dobrá, podívám, snad najdu správně. Já jen, aby to pak nebrali jako porušení záruky, když místo 4GB tam je najednou 8GB. Jinak co se týče her, tak především Warface (jedu na high, ale ne ultra, 4GB je málo), dále třeba planetside 2, to bych rozjel na ultra v pohodě, ale opět málo ramek. Cities Skylines to samé, 4GB ram je málo. Processor i grafika jsou ok, ale ramky jsou kolem 90%, je třeba navýšit.

Tak sem zjistil, že mám DDR3, channel: single. Frekvence 798.1 MHz (800 MHz), jsou to jsou všechny potřebné údaje.

Našel sem tyto ramky, taktéž DDR3, mají 1600 MHz (dvojnásob), tudíž by pracovali rychleji, ale co znamená u nich ten SODIMM ?

http://www.czc.cz/kingston-hyperx-impact-black-8gb -2x4gb-ddr3-1600-sodimm/154148/produkt

Byla by to správná volba ? Fungovali by? Mě upřímně se líbí :)

Předem díky.

nepracovali by rychleji, aj teraz tam mas 1600ky. Mal si si pozret presny model (karta SPD) a ne cisla ktorym nerozumies, a podla toho kupovat. Hlavne sa zameraj na to ze ci mas DDR3 alebo DDR3L (idealne podla modeloveho oznacenia), to neni jedno.

SODIMM znamena format (velkost) do notebooku to je spravne.

Mám aktuálně 2x2 GB, chtěl bych 2x4 GB, proto ty dvě.

Mno co se týče ramek se nevyznám, jak říkám. Ale tyhle ramky by do toho notebooku šli v pohodě, ne?

Je tu napsáno DDR3, tudíž DDR3.

Pro mě by bylo nejideálnější, pokud by mi někdo poslal odkaz na RAM, které tam budou fungovat ok, jelikož mám trochu strach, že koupím špatně :)

Ah teď koukám na ten odkaz s notebookem, tam píšou, že mám 1x 4GB, ale já sem si jistý, že na té krabici bylo 2x2GB, já už nevím, asi se budu muset podívat dovnitř.

Teď sem celkem zmatený.