Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prohnutí v Photoshopu

Poraďte, jestli je možné udělat v photoshopu aby obrázek ve vrstvě byl rovnoměrně prohnutý s kratšími okraji v rovině, jako když klasická fotka leží na podložce. Ve filtrech jsem našel jen vyboulení nebo prohnutí ze středu.
Díky

Tak už jsem na to přišel. Je to v nabídce Deformace>střih(jak logické:-/)
Teď bych ale potřeboval vyřešit stín, aby byl nejsilnější v místě prohnutí a směrem k okrajům aby zvolna mizel doztracena. Prostě aby to vypadalo reálně.

Nejsem profesionál, ale možností je víc. Zkusil bych to třeba takhle. Kouzelnou hůlkou nebo lasem si vybrat ten objekt, pak přehodit výběr(výběr>doplněk) a odbarvit. Podle toho jak to bude vypadat případně zaretušovat ostré přechody. Je to použitelné na fotce, kde není příliš členité pozadí a objekt je dost kontrastní, jinak z toho při výběru zešedivíš.

Jo tak diky,neco z toho vzniklo a myslim,ze snad dobry.A ty ses s photoshopem naucil kde?Neexistuje nejaka stranka s navodem na photoshop v cestine pro zacatecniky?Neco jsem nasel,ale je to spis uz pro pokrocily a jsou tam jen nektery funkce...