Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s náběhem systému WIN 10

Dobrý den. Prosím o radu. Zkouším Windows 10 a celkem se mi líbí, ale mám problém s náběhem systému. Pokud PC
vypnu ve WIN 10 tlačítkem vypnout a následně zapnu, po Biosu se na monitoru objeví 4 modré okýnka WIN 10 a asi po deseti vteřinách se kolečko průběhu zastaví. Abych se dostal do systému, musím provést tvrdý restart, pak normálně systém naběhne. U restartu systém naběhne normálně.
Pokud PC vypnu ve WIN 10 tlačítkem vypnout a následně PC vypnu hlavním vypínačem na zdroji, po opětovném spuštění PC se objeví na monitoru chybová hláška. (Foto). Podotýkám, že jsem udělal čistou instalaci
(dělalo to i při upgrade ze 7-ček) a má konfigurace je: M4A785D-M PRO, AMD Athlon II X2, 4GB, 64bitový systém,
jeden disk SATA (systém), jeden disk PATA, grafika Radeon HD 4670.
Děkuji předem za Vaše podněty a rady.

Dobry den. Taky by mne zajimala rada na tuto chybu. Mam stejny problem s win 10, jen s tim rozdilem ze system nenabehne vubec a nepomuze ani tvrdy restart... Vzdy ze zasekne na bootovacim logu. Kdyz dam upgrade z win 7 tak 10ky funguji bez problemu,ale kdyz win 10 nainstaluji na naformatovany hdd, win 10 se sice bez problemu nainstaluji ,ale zaseknou se na bootovacim logu (stejne jako kolegovi prede mnou), jeste pred tim nez zadavam email, heslo atd. Dekuji za kazdou radu

Otázka: proč někdo upgraduje na windows 10 a nemá/nezjistí si ovladače? Já třeba mám ovladače na vše kromě Lan a usb3 driveru a čekám. Ale i tak půjdu na win 10 bud zima nebo přiští rok. Nebudou tam lagy. Takže jedna věc mě zajímá: proč do toho všichni jdou? To už existuje directx 12 hra?

Ovladače nejsou starostí MS (ten do Windows lupne jen generické ovladače aby to "nějak" jelo), ale výrobců HW. Takže logicky, máš-li základní desku Gigabyte, musíš ovladače k ní hledat na webu Gigabyte - konkrétně zde (pro revizi desky 1.2; nahoře máš pak odkazy i na starší revize této desky - 1.1. a 1.0). Vybereš systém (Win10 32/64b), stáhneš a nainstaluješ.

Sorry, nečetl jsem celé vlákno, netušil jsem, že ses vloudil do tématu jinýho uživatele (tvoje chyba - pak to takto dopadá).
A opravdu máš v tom bootovacím logu, na kterém se zasekneš, zmínku o otevřené skříni, nebo tam máš jinou hlášku? Nebo nemáš vypsáno vůbec nic? Disky v BIOSu vidíš? V jakým je máš módu? (kdyžtak jej změň - UEFI/Legacy/SATA,...... já nevím co si Číňan vymyslel za termíny)...

Zaseknu se v bootovacim logu a Zadnou hlasku tam nemam... Disky v biosu vidim, mam je v modu AHCI, systemovy je ssd... Instalaci jsem vyzkousel v uefi i legaci. Porad to same: ( sytem se nainstaluje, restart, priprava konfigurace probehne na 100 procent, nacitani, a pak asi po pul minute kdy by melo byt zadani emailu, hesla atd. se system restartuje podruhre, pak nabehne logo s ,, krouzkem prubehu" a cca 10 vterin a nacitani ser zasekne... Pak uz jen tvrdy restart a znova zasek na bootlogu..

Aha, takže Tvůj problém je úplně jiný, než jaký má původní tazatel - v takovým případě už tuplem nechápu, proč jsi ten dotaz nacpal sem a nezaložil nový téma? :-?
Netuším, čím by to mohlo být - pokud instalace proběhne OK, tak disk by měl být OK (měl jsem právě podezření na vadný disk).
Zkus stáhnout a vypálit nějaké live CD/DVD Linuxu, jestli Ti naběhne.
Jinak fakt netuším, čím by to mohlo být, na Tvým místě bych to odnesl někam do servisu...

... mám tam windows i linux ...

Tohle může být problém, asi Win10 při čisté instalaci nejsou schopny správně rozeznat vytvořené oblasti na disku, mají problém s již existujícím rozdělením disku, formátem tabulky rozdělení disku nebo s linuxovým zavaděčem, apod. Ale jen střílím od boku, Linux ani Win10 jsem nikdy v životě neměl nainstalovaný...

A odstranil jsi ty původní oddíly a vytvořil nové, nebo jsi se pokusil o instalaci do již existujícího rozdělení oddílů? Pokud je správná druhá odpověď, to by právě mohl být kámen úrazu - Win10 ty již vytvořené oddíly nějak špatně detekují....

Taky jsem šel do čisté instalace a taky krachovala, no tak jsem z jineho PC stahnul nové ISO a nahrál přes program na flešku aby botovala. Nebudu napínat správně šla instalace až po třetím stáhnutém ISO obrazu. Zřejmě se v něm snadno vytvoří cosi chybného.

Skus na test vymenit knoflikbaterku.
V biose si vypni chassis intrusion detect a podobne. Prelistuj si vsetky podmenu zas az tolko tam toho neni.

P.S. a skus v tych Win deaktivovat faststart. Ptz so zapnutym faststart je vypnout sleep, a u teba sa to posiera asi ked to nacitava hiberfil. (moze byt aj problem s diskom, prescanuj ho v HD Tune cely povrch. Ale moze byt aj iny problem, trebars ten ze nejaky stary HW&bios neni robeny pre W10)

Baterka v základní desce je cca. 1,5 roku, takže by měla být ještě ok. Chasis v biosu jsem zkoušel. A HW by měl win10 zkousnout... Ty widle10 po aktualizaci z win7 jedou úplně bez problémů, ale po čisté instalací na naformatovany hdd (kingston 240 gb hyperx ssd), se prostě ne spustí. :-( instalace proběhne bez chyby až po chvíli, kdy vyskočí hláška ,,probíhá priprava“ (pak by mělo následovat zadani emailu, hesla atd....), ale těsně před tím se sytém restartujte a pak se zasekne na biologů....

Tak se m podařilo jeden problém vyřešit. Po vytažení baterky a následném vložení se vyřešil tento problém:
"Pokud PC vypnu ve WIN 10 tlačítkem vypnout a následně PC vypnu hlavním vypínačem na zdroji, po opětovném spuštění PC se objeví na monitoru chybová hláška. (Foto)." Stále však zůstává problém s náběhem systému.
Jinak jsem detekci otevření skříně v Biosu nenašel.