Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chceli by ste router zdarma?

V ramci rozsirovania sluzieb poradne by sme radi uviedli novinku, ktoru by vsak bolo dobre doladit podla poziadaviek uzivatelov.
Medzi najcastejsie problemy uzivatelov na poradni patria problemy s domacimi SOHO routrami. Typicke su problemy so signalom, s tym, ze niektore zariadenia nejdu pripojit, zamrzaju, ze treba nejake klientske zariadenie obmedzit, alebo zistit preco nejde ta, ci ona sluzba, otvorit port a pod.
Tieto problemy sa daju vyriesit aj prostrednictvom poradne, ale je to casto boj na dlhe trate a navyse nas casto pri rieseni problemu brzdi pouzity hw uzivatela.
V poslednej dobe sa ako idealne zariadenie na domace pouzitie ponuka RB941-2nd hAP-lite, ktory spaja v sebe silu velmi slusneho vykonu za rozumnu cenu so stabilitou ROS, takze uzivatel dostane vo finale zariadenie s neuveritelnymi moznostami konfiguracie a robustnou stabilitou.
Chceli by ste mat takyto router doma zdarma?
Mozete. Staci byt registrovanym uzivatelom poradne a podpisat zmluvu o prenajme zariadenia so spolocnostou Poradna s.r.o. na 1 rok v sume 5 eur/135 CZk mesacne. V cene prenajmu je samotny router, ktory po roku prechadza do vlastnictva najomcu a rocna vzdialena podpora pri rieseni sietovych problemov, ci konfiguracie routra. Router pride k uzivatelovi uz nakonfigurovany, takze ho staci zapojit a uzivat si net. Na spravu routra nie je potrebne mat verejnu IP adresu, pretoze sa deje prostrednictvom VPN siete.
V podpore je zahrnute vsetko, co sa tyka nastavenia routra/brany a to predovsetkym:
- bezpecnostne pravidla na sieti = firewall na brane
- jednoduchy shaping, cize osekanie internetu pre uzivatelov, ktorych si urcite (brat/sestra a pod)
- otvaranie portov (port forwarding)
- zatvaranie portov
- intrusion detection
- riesenie problemov s problematickymi wifi klientami (telefony, nb), ktore sa napriklad odmietaju pripojit
- riesenie problemov s vypadavanim signalu....atd

Otazka znie, aky model financovania takejto sluzby je pre vas najvhodnejsi?

To vám musí téci hodně do bot. Klesli jste na úroveň hyper-super, kde k třem pytlíkům mouky dostaneš zdarma žárovku. No nekupte to, "zadarmo". :-D Ale což, on se někdo, kdo neumí počítat a neví vo co de nachytá. Tuhle jsem od Verlag Dashöfer vyhrál milión, jsem prý tutově mezi výherci :))..... (to jen pro inspiraci :-p).

Ale Richard zase si si potrebovalo kopnut? Snad si nemyslis, ze sa tym potrebujeme zivit? Dobre vies, ze poradna je hoby, kazdy z nas sa zivi (myslim, ze slusne) svojim biznisom.
Ano bola to moja myslienka a prisiel som na nu tak, ze som si vsimol za posledne tyzdne, ked som sa tu ja, ci niekto iny trapil s uzivatelskymi problemami, ktore sme nevyriesili z roznych pricin a kde som videl moznost riesenia prave pri pouziti takehoto routra/sluzby.
Radi by sme samozrejme robili takuto sluzbu zadarmo ako je zvysok poradne, ale je to nerealne, a preto som aspon navrhol dotovany router ako kompenzaciu z nasej strany, co je polozka, ktoru si mozeme dovolit.
Ale evidentne uzivatelia este nedorastli na nieco take, ako mat doma profi router, s profi supportom za minimalny mesacny pausal a radsej chcu zit vo svojej nevedmosti dalej.
Vcera som si spravil taky maly test ako su na tom dnesne SOHO routre...kedze som predaval a predavam este chvilkami TP-Link ak niekto odmieta RB skusil som nahodne vybrane routre s verejnymi IP adresami.
Vysledky su dost blbe pre userov:
Z asi 25 routrov, ktore boli online som ziskal priamo plny pristup do cca 20% z nich, vratane hesiel do wifi. Na dalsich asi 20% som musel pouzit neopravene exploity. Na vsetky routre, ktore som skusal platil napriklad exploit, ktory znefunknci jeho web rozhranie, pricom je znamy od roku 2013 a TP-Link ho evidentne dodnes neopravil (ja mam doma napriklad rok stary 741ND a tiez zamrzol).
Toto ludia nevedia, nechcu vediet, chcu zit v nevedomosti a ja ich v tom necham.
A tesim sa na dalsi porod na poradni ako bude chciet niekto otvorit nejaky port alebo sa pytat, preco sa mu jeho mobil ako jediny nepripaja na jeho wifi.

Tak to je prdel. Takze prodavas teda ten router nebo tu sluzbu? :) Protoze je jasne videt, ze se snazis prodat sluzbu, ale pri te velke reklame ji upozadis a nabidnes misto ni router a sluzbu skryjes. Presne tak to delaji smejdi nebo jak je v TV nazyvaji. V tesku, globusu a urcite i jinde maji kazdy tyden stejnou akci, mohli byste se tam inspirovat a poradne to rozjet i tady. Kazdy tyden router zdarma nebo jakob vyhru radce do kazde rodiny.

Tak prečo sa tomu hovorí zadarmo ? Lebo inak by na to sliepka neklikla. Ak je to seriózna ponuka, čo by pri takejto službe mala, nemala by začínať, ako prvá veta voňavkáriek spred Tesca. Vyhol by sa tým presne tomu o čom sa tu debatuje, namiesto toho, čo vlastne ponúka. Ak to mala byť sranda. Budiž. Inak je to iba lacný slogan.

Je to sice tve(vase) rozhodnuti s moznosti prispivat jen na ucet, ale myslim ze plno uzivatelu by prispelo i sms pladbou 10/20/50/100 ... ale takovou moznost jim zde neumoznite.Je jasny ze takove platby(prispevky) jsou 00 nic,ale pri tom mnozstvi uzivatelu poradny atd. by ucite dalo slusnou sumu nebo se pletu? :-D

Neboj citat este viem. Ludia samozrejme starosllivost o PC techniku potrebuju. keby nie na poradni je mrtvo.
Problem je, ze pc a podobna technika su stale vnimane tak domacky...sak to spravi chlapec od susedov, sak to spravi kamos za flasku, sak to si ppravim sam podla navodu na nete.
Ked sa userovi pokazi auto ide do servisu a neriesi to doma, ked pride o data skusa si to opravit sam, pricom si ich na 99% nenavratne znici. A potom place.
Praco je na svete funkcnych tisice botnetov s milionmi nakazenych PC? Aha lebo ludia starostlivost o pc nepotrebuju.

Mas pravdu. Ale potrebovat je jedna vec, a platit za to je vec druha.
Tiez nebeham s kazdou blbostou do servisu s autom za 40e/hod.

Obzvlast ked dneska 98% uzivatelom staci lacny tp-link od operatora za 10eur, ktory zapoji a vsetko mu bezi.
Pokrocily uzivatel si to nastavuje a zapoji vsetko sam, nepotrebuje ziadne sluzby navyse.

Preto vravim ze je to zbytocne, nevidim tu "dieru" na trhu, ktoru by ta sluzba zaplnila.