Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor na hry

Dobrý deň, mám graf. kartu R9 280x 3GB a potreboval by som k tomu poradit nejaký AMD procesor, aby som nemal bottleneck..

Prosím, nepíšte, že kúp intel, pretože mám dosku AMD a naozaj teraz nemám € nazvyš aby som kupoval ešte aj dosku..

Rozpočet do 200€, ak sa oplatí lacnejší, radšej ten, dakujem.

Momentálne mám fx4100
a dosku Gigabyte GA-970A-DS3

Ďakujem

na R9 280X bude za jistých okolností slabá i FX8350, což ovšem nepodporuje tvá deska.

Maximum možného je FX-8300 (předtím si aktualizuj BIOS) a ověř, že máš KVALITNÍ, alespoň 550W zdroj, protože ta sestava bude EXTRÉMNĚ žravá.

viz: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-supp ort-popup.aspx?pid=4122

edit: pro pořádek: bude to poznat je u her, které umí využít multithreading. Výkon v singlethread hrách bude horší/srovnatelný.

:-)

takto obecně, být tebou, to určitě netvrdím.

Dokonce se dá říct, že pro hry, které mají méně než 4 thready, bude přínos nového CPU oproti stávajícímu FX4100 velmi malý

například: art50000-28.html

a v průřezu je rozdíl jen několik procentních bodů: art50000-11.html

Test byl prováděn na HD7970 VaporX, což +/- odpovídá té R9 280X - je tam krásně vidět, že totožná grafika je schopná podat až o 60% vyšší výkon (proti FX4100/8300) s jinou platformou.

edit: abych to tedy dořešil: podle mě upgrade na hraní za 200€ nemá smysl, protože průřezově přinese jen cca 5% herního výkonu navíc, což se podle mě nevyplatí. Samozřejmě, na dobře škálující hry to může mít daleko příznivější dopad, případně na nové DX12 hry - ale ty jsou ještě daleko.

Spíš aby to napájecí kaskáda vydržela. No tak nevím kdo tu pořád kecá, že fx 8300/8350 nenakrmí r9 280x.
Proč tedy moje fx 8350 nakrmí r9 390 což je o dost lepší karta? Zaklínač 3,50fps ultra,gta5 ultra 50fps atd?
Ještě jsem nenašel hru, kde bych měl pod 45,40fps. Hraji i world of tanks a world of warphips, kde je lepší síla na 1 jádro a bez problému.

120w je málo pro 125w fx 8350. No ale myslím že 8 pin + 4 pin to může dát. Stačí jen 8 pin 150w.
Ještě že mám silných 6 fázi na cpu. Tam bych neměl problém pro fx 9000 serie, ale to už je úlet.
Max 400A. Nějaké silné.

Ja neviem kde si videl nejake 400A. Menic ma povedzme 6-10dielov preto, aby jeden tranzistor pumpoval povedzme 20-30A apod, to zvlada. Je to aj rozdelene na vela pinov, potom na patici je prud max. par A na pin apod. (neviem zhlavy presne hodnoty len tipujem)

P.S. CPU core voltage je zvycajne dnes okolo 1V, takze pri 125W mas zhruba 125A (zvycajne menej lebo core voltage > 1V)

Zas sme tam , kde sme nechceli byť, tento topic bol založený z dôvodu poradenia mi dobrého AMD procesoru pre moju grafickú kartu a dosku.. To, ako ho namontujem už prosím nechaj na mna.. zbytočne by sme tu boli do noci.. Cením, že sa mi snažíš poradiť, ale toto už nebol cieľ tohto topicu

Mám doma víc jak pět let starou i5 750 (o něco lepší než FX-4100) + R9 280X a nemůžu si nějak extra stěžovat. Zaklínače i GTA V hraju na 1080p s vysokými detaily se stabilními FPS. Kamarád co má FX-8350 + R9 270X u těch her musí detaily trochu stahovat aby docílil stejného frameratu, ale to je dáno tou grafikou, takže ve hrách by to nemělo být tak znatelný. Jediná hra byla DayZ a Arma III, tam opravdu pohořel, protože Virtual Reality je prostě špatně optimalizovaný. Jeho sestava byla hlavně znát v renderování videí nebo 3D objektů, tam byl ten rozdíl skoro dvojnásobný. Jestli teda máš v plánu editovat videa nebo pracovat s 3D objekty, tak FX 8320/8350 bude pro tebe velký přínos. Ve hrách bych si dovolil říct, že skoro žádný.

Jenomže cpu od amd 8000serie nejsou vůbec špatné. 1 platí a vždy platilo že výrobci her se musí prizpůsobit výrobcum HW. Tak aby hry na HW beželo. Jediný kdo to opravdu dokázal je cd projekt. Zaklínač 3 s titanx ultra 85fps fx 8350. Takže je problém u výrobců her. A peněz to mco nestojí, když na to mělo i cd projekt. Takový ubisoft musí mít peněz i vývojaří gta5. Ubisoft dělá nejhorší optimalizace.

Však za rok můžeš na win 10. Já čekám až nebudou bugy. Tedka se jenom směju a sleduji fora. Pomoc nejde mi zvuk , nemám ovladače, nejde systém atd.
Ale co čekat když člověk jde na upgrade a ani nemá ovladače na desku, ani nejsou na světe.

No a co?
To, že deska má GA-970A-DS3 rev. 1.0 rev. 1.1 rev. 3.0 vás jaksi nezajímá, takže rady o aktualizaci BIOSu jsou na dvě věci s ohledem na "neznámou" desku/revisi.
Navíc naprostému neználkovy HW motáte hlavu svými rádoby radama, místo jednoduché odpovědi - servis nebo znalý kámoš ti stroj hravě ugraduje.
(smutné nato je, že čím dále více se takováto "bramboračka" na poradně opakuje = místo rad, chaos a přetahování místních kdo má většího pindíka)
Za chvíli to tady bude jako na "lživě"!

S tým, že mi radili o tom ako to urobiť nesúhlasím, pretože aj neznalec sa to musí niekedy predsa naučiť, a čo tak začať na tomto fóre? :) To ako keby som ti povedal, že choď na obed do reštaurácie za 10€.. pritom si doma za 10€ navaríš na 3 dni

Pokud nemáš ani základní teoretické znalosti, tak nemá cenu se v PC šťourat.
Kecy, že PC je Lego pro kde koho, prostě neplatí, kdo se chce učit tak má začít základní teorií, tak jako u každé jiné činnosti. Jinak nadělá více škody jak užitku.
(taky si v motoru sám měníš vačkový hřídel pro zvýšení výkonu v rámci úspor?)