Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém připojení Tv k Pc přes HDMI.

Ahoj, mám problém s připojením pc k tv pres hdmi. Tv je samsung ue40h6900. Kabel jsem kupoval novej v2.0. Kdyz to propojim a zapnu třeba fifu,tak obraz není ostrej a když dam info,tak je rozlišení 1920x1080@60HZ. U starší tv jsem mel to same ale 60p. Jednou se mi to nenacetlo v hdmi4 signal,tak jsem to dal do hdmi3 a najednou tam bylo 60p. Pak ale po novym spusteni pc i tv zas 60HZ. Netusite nekdo,kdy by mohl byt problem? Zkousel jsem i jiny kabely. A jaky je rozdil mezi HZ a p? Zkousel jsem i ruzny jiný rozliseni,ale to je k nicemu. Dik za odpovědi.

TV ma nativne 3840 x 2160, ty tam davas 1920x1080, TV to preratava. Da sa to preratat aj ostro (ptz je to presne dvojnasobok), da sa to preratat dementne (super hyper cinske obrazove procesory), snad sa ti tam v menu TV da nastavit ze ci to ma pri upscalingu rozmazavat alebo ne.

Na podpore ti trieskaju nezmysly. 4k je presne dvojnasobok FullHD a teda to jednoducho ide preratat tak ze 1 HD-pixel = 4 4k-pixely. Obraz teda nebude jemny ako 4k, ale bude stejne zrnity jak na akejkolvek fullHD TV (posielas tam fullhd signal a ne 4k signal).

Jaky vystup ide zgrafiky sa nastavuje v ovladacoch grafickej karty, da sa ti tam volit 24-60p alebo 24-60i apod.
Hladaj si aj v TV vypinanie debilnych procesorov - skus nastavit mod hra, vypnut nejake vylepsovania obrazu, a podobne nastavenia hladaj v TV. Skus aj firmware update v TV (je to urcite v menu)