Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zapojit ventilator mimo počitač

Dobrý den.
Zkusil jsem zapojit ventilator do počitače a dost to hučí a je silný , Aida mi ukazuje 4000Rpm a dobře osvěžuje v těch horkách :) a tak bych se chtěl dozvědět jestly jde ventilator zapoji jinak, Je to 4 pin A má dráty zelený,modrý,žlutý a černý. půjde to ??? Diky :)

A mohl bych to zapojit tak že ustřihnu ten konec, zapojím to do ventilátoru tak že + dám na zelený a - dám na černý ? a zapojím to na 230V ? Pišou na adapteru Input:ac 230V a Output:DC 6V takže kdybych to zapojil tak by to mnělo šlapat ne ??

Da sa zapojit na akykolvek stejnosmerny vyhladeny zdroj 5V az 12V. Od napatia zavisia otacky. PWM pin spoj na plus (resp. najprv ho skus nezapojeny, vtedy by mal tiez ist na max)
A neprehod + a - lebo sa to odpali.

(P.S. pinout konektora viz google: fan pinout)