Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Takt PC (prvý krát) a či je to možné.

Dobrý deň pred 2 rokmi som si kupoval nové PC určené na hranie hier. Vtedy všetky hry fičali na plno krásno no doba sa mení a hry sa zlepšujú a ja nemám taký pôžitok z hry na ktorej musím mať nastavenú horšiu grafiku napr momentálne (dying light , far cry 4). Chcel by som sa teda spýtať či by mi takt grafickej a proceseru pomohol na zvýšenie výkonu. A či je to možné urobiť pri mojej zostave a ak áno tak by som chcel vedieť ako na to a na koľko maximálne to môžem taktnúť. A či sa vyplatí taktovať aj grafiku alebo stačí len procesor. Tu je moja zostava.
Intel Core i5-3470, Quad Core, 3.20GHz-procesor
MSI ZH77A-G43- zákaldná
Corsair Vengeance 8GB (Kit 2x4GB) 1600MHz - ramky
Sapphire Radeon HD 7850 OC, 2GB DDR5 (256 Bit) – grafika
Seagate Barracuda 7200 1TB - harddisk
Fortron ATX RAIDER 550W – zdroj
GELID Solutions Tranquillo revize 2 – chladič na procesor
Za všetky vaše rady a názory ďakujem :)

Ta grafika je LOW end. Takze snou uz vtej dobe ked vysla nebola ziadna pecka.
Ak chces hrat hry na vysokej kvalite alebo Ultra tak musis mat aspon AMD R9 280 a vyssie alebo GTX 770 a vyssie.
------
Takze pretaktovanim procesoru aj grafickej karty ti neprinesie nic moc. (akurat si znicis grafiku a cpu alebo znizis zivotnost)