Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10, zamrzávání průzkumníku

Dobrý den,

mám windowns10, vše běželo ok. Teď po pár týdnech se stane, že když kliknu pravým na video/fotku, celý průzkumník se zasekne a nejde s tím hnout (musím přes správce úloh restartovat). Vyřešil jsem to tím, že jsem jako výchozí program pro otevírání nastavil u videí místo windows player, který tam byl jako výchozí VLC Player a problém zmizel. Nemáte někdo prosím nápad čím se to tak děje? Problém je očividně na straně windows10.

Děkuji mockrát

Jakým způsobem jsi udělal upgrade? Se zachováním aplikací a souborů?
Pokud ano, zůstal vnregistrech kompletní nepořádek z původního systému.
Řešením by bylo pročistit asociace - programy, zaregistrované v kontextovém menu průzkumníka. Je možné, že je tam nějaký program, který tam v současnosti nemáš. Ale to už chce trošku víc vědět o registrech.

Teď zjišťuji, že jsem spravil pouze to, že jde video přehrávat. Jde o to, že když chci video přemístit, nebo třeba fotku, tak to totálně zmrzne. Když se soubor nachází na ploše, není s ním problém (můžu si s ním dělat co chci), ale když je v nějaké podsložce, nejde ani přejmenovat, zkrátka a dobře s nic nejde dělat nic.

Ked oznacis nejaky subor (klavesa medzernik, prestan do toho klikat) a zmacknes F5, tak ma zacat kopirovat ten oznaceny subor do druheho okna, to sa bud podari, alebo to vypise nejaky jasny error hlasku. Mas tam jake zlozky otvorene v okne lavom a pravom, a co si oznacil?

P.S. jeden subor netreba oznacovat ak klavesami sipky na neho prejdes