Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Freezovanie PC, boost výkonu (Win 8.1/10)

Zdravím, chcel by som poprosiť o pomoc ohľadom freezovania môjho ako-tak nového počítača. Problém je, že keď napr. zapnem hru a do pozadia hudbu, občas sa stane že počítač totálne zamrzne a čo horšie (po upgrade z 8.1 na WS 10) sa aj reštartuje. PC na WS 8.1 zvykol "len" freeznuť a po pár minútach nabehol.
Moja otázka je či by sa s tým dalo niečo robiť, reklamovať u predajcu alebo tomu pridať nejako na výkone, nakoľko mám dokonca aj u nejakých starších hrách problém prekročiť hranicu tých 35 fps. Počítač nemám najsilnejší, je zložený v rámci možností takže vopred dávam na vedomie - som si vedomý toho, že nebudem hrať najnovšie hry na ultra so stabilnými 120 fps. Takže pokiaľ by sa našla nejaká skúsenosť ohľadom boostu výkonu, bol by som veľmi vďačný.

PC Specs

Procesor: Intel Core i5-4460 3.20GHz
Grafika: Nvidia GeForce GTX 745 4GB
RAM: 8GB 1600MHz DDR3L
Zákl. doska: Intel H81 Chipset
OS: Windows 10 /možnosť downgrade na 8.1/

ovládače mám na najnovšej verzii.

to tvrdí všichni, kteří nechají automaticky stahovat nesmysly z ms winupdate.

po upgrade z 8.1 na WS 10

měl jsi udělat čistou instalaci z .iso

PC na WS 8.1 zvykol "len" freeznuť a po pár minútach nabehol.

updatoval jsi nefunkční systém na nový beta-shit, který nemá pořádné ovladače. to je nesmysl. formát a znovu.

... PC na WS 8.1 zvykol "len" freeznuť a po pár minútach nabehol ...

Aha, takže problémy byly i s předchozí verzí Windows.
To zamrzání (z termínu "freezování" mám osypky, frézování je úplně něco jinýho) se projevovalo i po čisté přeinstalaci Windows?
- pokud ano, jde o HW problém (třeba Ti odchází disk), otestuj si HW (použij třeba UBCD - Ultimate Boot CD, kde jsou různý testovací nástroje)
- pokud ne, je to věcí zabordelených Windows (nebo přehnaně čistěných třeba CCleanerem apod. šmejdem), takže znovu proveď čistou instalaci.