Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé načítání dat z druhého HDD (SSD+HDD v PC)

Ahoj lidi,

prosím o radu v následujícím problému.

Koupil jsem si do notebooku SSD disk Samsung 120GB. Původní disk z noteboku jsem dal místo optické mechaniky. Migroval jsem win 8.1 z HDD na SSD, poté aktualizoval na win 10-vše bez problému. Data (mp3,filmy, fotky,..)mám na původním HDD.

Můj problém tkví v tom, že se data z původního HDD načítají velmi pomalu. Tedy mám pocit, že prvotní načtení trvá, potom jde se soubory pracovat už rychle. Za chvíli zas načtení dat trvá.

Příkladem je playlist ve winampu, kde se začátek přehrání další písně ve frontě trvá dlouhou dobu nebo se i pozastaví v průběhu přehrávání.
Zkoušel jsem nastavit vypínání disku na delší dobu, ale nepomáhá to.

Nevíte, jestli je potřeba něco nastavit, aby to fachalo, jak má? Nebo co s tím?

Dík moc všem za rady při řešení této nepříjemnosti.

Ok, podívám se. Procházel jsem snad veškeré nastavení a myslím, že jsem našel pouze vypínání konkrétního disku po určitém čase. Uspávání disku jsem ve win našel v nastavení napájení, to mám vypnuté. Nevíš jestli nastavení uspání disku v možnostech napájení platí pouze pro systémový disk nebo pro všechny disky na ntb?