Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Barva do tiskárny

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi originální kazetou - třeba HP a neoriginální (alternativní) kazetou do tiskárny. V čem se liší krom velkého rozdílu ceny. Děkuji za odpověď

složením a tím, že obal je "recyklovaný", tj. byl už jednou použit. A protože obal v případě HP obsahuje i tiskovou hlavu, je tu dost velké riziko, že "barva" nebude tisknout, nebo bude tisknout nekvalitně, nebo do tiskány nekontrolovaně vyteče.

edit: chytrý člověk si kupuje tiskárnu i podle toho, kolik stojí spotřebák, aby nemusel kupovat jeté náhražky.

ok.

Obecně platí:

alternativní ikousty bez hlavy (typicky Canon, Epson) - bývají OK, jen barevná věrnost někdy kulhá; pozor ale i HP má některé tiskárny s oddělenou hlavou
alternativní ikousty s tiskovou hlavou (typicky HP, Lexmark) - tady velký pozor, dost často nefungují jak by měly
alternativní tonery pro laserovky - obecně OK, ale dost často se dají najít plniči, co nerenovují celou kazetu (stěrky, kolečka, případně válec), ale jen dosypou toner.

Bohužel, Karle, to je dnes naprosto normální stav. Já už jim pár let neříkám prodavač(ka), ale podávač(ka) - neprodávají, ale jen mi podávají zboží z regálu, na který ukážu. Tuhle jsem v nějakým elektru chtěl před nákupem vyzkoušet fén, mladej klučina ani nevěděl, čím se to spouští...
Tenhle má aspoň snahu něco o tom zjistit, i když na to nejde zcela logicky správně.

Došla paní a ptala se, jaký je mezi tím rozdíl. Já mám v zadu servis a opravuju, tudíž zaskakuju za 2 kolegy a jen jsem jí něco řekl základy mezi alternativní/originální - cena a jestli to zlobí.. Toť vše a proto se zde ptám:-) Žádný učený z nebe nespadl a ty máš určitě taky někde mezery. BTW díval jsem se na net a tak podrobě jsem to rychlejc nenašel, nemůžu jen dřepět u PC. Velké dík šéfovi, který mi to všechno vysvětlil jak malému děcku. Tohle jsem potřeboval.

rozlišení hlava/nehlava je celkem jednoduché.

Ty bez hlavy mají vespod kruhový otvor s houbičkou nebo jednorázový otvor na propíchnutí jehlou. Kontaktů je málo, jen na čip počitabla stránek/měrky inkoustu
Příklad:
[http://inkjet411.com/wp-content/uploads/2013/04/Ca non-250-251-underside_polished-with-circles_sm.jpg ]

Ty s hlavou mají na zadní straně kontaktní pole pro řízení trysek (desítky pinů) a vespod samotnou hlavu, což je kus flexokabelu okolo "štěrbiny" (což jsou výpustě trysek).
Příklad:
[http://www.cbr-e.com/img_products/4guny9kd6zr31tis  xb5flem2-1.jpg]

Ako mi to vysvetlil jeden môj dodávaťeľ :

renovovaná kazeta je vypotrebovaná originálna v ktorej vymenia čo treba, dosypú prášok.
alternatívna je dovezená z Číny. Čo je v nej sa dá len odhadovať. Je najlacnejšia a takúto prázdnu kazetu sa ani nikto seriózny nepokúša znovu plniť.

To že ti kúpiš jeden typ za cenu druhého sa nedá vylúčiť. Bežne sa po dovezení prebaľujú do iných obalov.

poznám nějak, jestli je s hlavou nebo bez hlavy? Popř. na obalu nebo někde.

Ano, necháme toho, nemá to smysl. Tohle se fakt nezjišťuje tak, že sem naklofeš dotaz a počkáš, až někdo půjde kolem. Na stránkách výrobce je ta informace umístěná trvale a jde přečíst.