Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nerozpoznatelná grafická karta

Dobrý den,
koupil jsem si grafickou kartu SAPPHIRE Radeon R7 250 (boost(tusim)) v počítači je integrovaná karta nvidia geforce 6150 se nforce 430. Radeonku jsem zapojil do slotu PCI-E. Když jsem kabel on monitoru (omylem) zapojil do slotu pro integrovanou grafiku, obraz nešel. Zapojil jsem ho do slotu od Radeonky a obraz jde. Ovšem... dxdiag ji nerozpozná stejně tak správce zařízení. Oba u grafické karty píší: standardni graficky adapter s rozlisenim vga. Ovladače jsem nainstaloval z přiloženého CD a poté aktualizoval ovladače ze stránek amd. Stále píší to samé. Žádná hra nejde spustit... V biosu jsem nastavil onboard a následně integrovanou kartu odinstaloval. Ani to nevyřešilo můj problém a cítím se už jaksi bezradně, proto se obracím na vás zkušené ajtáky a prosím o radu...
Děkuji moc

Ak ti ide cez ňu obraz, tak ju správca zariadení vidí. Ak je tam ako štandardný adaptér, musíš ju nainštalovať.
To že máš správny ovládač uvidíš v jej inštalátore. Spusti nie automatickú ale vlastnú inštaláciu a musí byť medzi položkami na nainštalovanie VGA driver. Inak ani nemusíš pokračovať ďalej. Odinštaluj, čo si nainštaloval a začni najprv inštaláciou chipsetu dosky.

To je v poriadku. MCP61 je chipset dosky. Preinštaluj ho.
Ak sa ani potom nebude "chytať" driver od Sapphire,
spusti inštaláciu Sapphire a poznač si adresár do ktorého sa po spustení inštalačky ovládača rozbaluje driver od Sapphire. V správcovi zariadení klikneš pri tej nenainštalovanej grafickej na upgrade ovládača a nedáš automaticky, ale vlastné umiestnenie a ukážeš mu cestu do toho adresára, ktorý si si poznačil.