Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde mi vypnúť počítač

Čaute, nejde mi vypnúť počítač. Keď dám vypnúť PC tak zhasne obrazovka ale počítač pracuje ďalej. Potom nejde ani zapnúť a absolutne nereaguje na nič. Najprv som si myslel ze sa potrebuje len schladiť preto sa nevypol ale keď pol dna hučí a nevypína sa... Neviem čo s tím može byť obrazovku vypne ale seba nevypne a pracuje dalej. PC mám dva roky takže je ešte celkom "nový" mám windows 8.1. Ďakujem za radu. Môj PC : https://www.alza.cz/lenovo-ideacentre-b540p-d40451 3.htm#popis

Nejde vypnout ani dlouhým držením PWR?

Mě to připadá jako kdyby aktualizoval na pozadí, nebo prostě dokončoval kapku dýl aplikace a ukládal nastavení.Je to docela našlapaný, takže bych hledal v tomhle.

Co volné místo na disku?

Používáte nějaký SW na čištění PC? Např. CCleaner?

jak pravidelně ho používáte?já osobně 1.týdně si na něj vzpomenu

Zkontrolujte si aplikace při startu.Vzal bych v úvahu co opravdu potřebujete a zbytek zakázal.

Zas nic není neomezený, pokud máte natahaný po startu mnoho aplikací i tahle mašina když se jí snažíte vypnout tak jí to bude chvíli trvat, než si uloží nastavení a ukončí je.Jděte si třeba zakouřit a uvidíte po návratu.

Samostatnou kapitolou jsou aktualizace, který vám nedovolí PC vypnout(jedině a to nedělat právě tim stiskem dlouhým PWR), to opravdu chvíli trvá, záleží to na jejich samotné velikosti, na rychlosti připojení.Navíc je to jištěný upozorněním že před vypnutím PC budou instalovány aktualizace.Po jejich stáhnutí a nainstalování teprv začne viz odstavec výše a když se tyhle dvě věci spojí tak to může třeba i týhle mašině cca 5 minut trvat.

windows legální?

počítač znova nastartujte a v centru akcí(windows update) prohlídněte aktualizace - tam vyberte volitelný - a prohlídněte je instalujte/povolte instalovat jen ty důležité a pak zkuzte vypnout.

-nebo zkuste na chvíli aktualizace vypnout úplně a zkuzte vypnout(já to mám osobně vyplý trvale).

vypadá to jako rozbordelený systém z více příčin:
- než hned měnit neovladatelný zdroj bych zkusil na základní desce cmos reset. (a zatím poptávat u známých zdroj na vyzkoušení)
- po těch pokusech s vypínáním bude místy poškozený souborový systém, takže kontrola disku.
- vypnutí mohou bránit procesy a služby co se cpou na síť a ne a ne se ukončit -> projít "po spuštění" a správce úloh a zakazovat zbytečnosti. pro 32bit je skvělý codestuff starter, jinak taky ms autoruns, mitec tmx a další.
- rozjebaný (nesmyslně nereagující) systém je typickou vizitkou cleanerů, advsystemcarů a podobných hnojů, prakticky to už nejde opravit. slabou útěchou je přestat tato svinstva používat.
- v příkazovém řádku jde zkusit oprava poškozených knihoven systému:

sfc /scannow

- win 8.1: pokud byl původní systém 8.0, byl přeinstalován i chipset driver základní desky?