Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta pro 2560x1440

Ahoj plánuji postavit nové PC původně mělo být po rozlišení 1920x1080,ale přemýšlím že ho postavím na 2560x1440 a v budoucnu koupím i nový tedy QHD monitor. Potřeboval bych ale poradit s grafickou kartou, jakou pro tohle rozlišení vybrat a myslíte, že bude stačit R9 390x pro hraní na nejvyšší detaily ? (GK ideálně od AMD)

390X by měla většinu her zvládnout na vysoké nebo nejvyšší detaily, za předpokladu, že nezapneš vyhlazování - pak už lze čekat propady.

Testy (aktuální) jsou zde: http://www.cnews.cz/recenze/grenada-proti-gtx-970- sapphire-r9-390-nitro-asus-r9-390x-strix-s-dcu-iii /strana/0/15 (testováno s vyhlazováním MSAA 4x)

edit: nicméně počítej s tím, že na takto výkonnou grafiku budeš potřebovat procesor s odpovídajícím výkonem.